Medicina, Mokslas

Išmatų donorystė. Ar žinojote ?

Apie žmogaus kraujo ar organų donorystę teko girdėti visiems, tačiau ar teko ką nors girdėti apie žmogaus išmatų donorystę? Išmatų […]

Apie žmogaus kraujo ar organų donorystę teko girdėti visiems, tačiau ar teko ką nors girdėti apie žmogaus išmatų donorystę?

Išmatų donorystė netik, kad egzistuoja ir išgelbėja tūkstančius gyvybių kiekvienais metais, tačiau dar ir yra labai gerai apmokama. Aktyvūs savo išmatų donorai, Amerikoje gali uždirbti įspūdingas sumas. Už kiekvieną kokybišką pavyzdį donoras gauna 40 dolerių išmoką, o nuolatiniams donorams, aukojantiems savo išmatas penkis kartus per savaitę ar dažniau, mokama 50 dolerių. Taigi per savaitę jie iš savo išmatų gali uždirbti apie 250 dolerių, o per metus- tai išeina apie 13 tūkst. dolerių.

Tiesa, donorais gali tapti tik visiškai sveiką žarnyną turintys asmenys, kurių amžius yra nuo 18 iki 50 metų, o kūno masės indeksas negali viršyti 30-ies balų. Dėja, bet tapti išmatų donorais ir uždirbti štai tokius įspūdingus pinigus kol kas gali tik amerikiečiai, kadangi nepelno siekiančią organizaciją „OpenBiome“, kuri ir užsiima išmatų supirkimu ir laboratoriją, kurioje yra paimami mėginiai galima rasti tik Medforde (Masačusetsas, JAV).

Užšaldytos išmatos laikomos net-80 temperatūroje

Užšaldytos išmatos laikomos net-80 laipsnių temperatūroje

Kam yra reikalingos išmatos?
Išmatos paimtos iš donorų reikalingos gydant pacientus, užsikrėtusius pavojinga ir antibiotikams atsparia Clostridium difficile (C.difficile) bakterija. Užsikrėtusieji šia bakterija kenčia nuo smarkaus, chroniško viduriavimo. Dėl tokios ligos kasmet vien JAV į ligonines paguldoma per 250 tūkst. žmonių ir miršta apie 14 tūkst. žmonių. Beje, šia liga dažnai susergama dėl ilgo antibiotikų vartojimo – būtent todėl ją taip sudėtinga išgydyti. Paciento organizmas nesugeba kovoti su infekcija, įprasti gydymo būdai tampa bevaisiai. Paaiškėjo, kad geriausias būdas gydyti C.difficile infekcijas yra išmatų persodinimas. Taip, ši procedūra nėra iš maloniųjų – ji atliekama klizmos metodu, į pacientų vidurius suleidžiant užšaldytų donorų išmatų kapsulių. Tokį gydymo būdą išrado JAV mokslininkas Markas Smithas. Gydant pacientus šiuo metodu, išgydoma 90% pacientų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>