Medicina

Kodėl kraujas imamas būtent iš bevardžio piršto, o ne kito?

Darytis kraujo tyrimus yra tekę tikrai visiems. Įprastai prieš šią procedūrą gydytojas leidžia pasirinkti ranką iš kurios imti kraujo mėginį, […]

Darytis kraujo tyrimus yra tekę tikrai visiems. Įprastai prieš šią procedūrą gydytojas leidžia pasirinkti ranką iš kurios imti kraujo mėginį, tačiau ko gero nevisi esate pastebėję, jog kraujas visada imamas iš to pačio piršto, kuris žinomas, bevardžio piršto vardu. Ir pasirodo neatsitiktinai. Tam yra logiškas paaiškinamas.

  • Bevardžio piršto oda yra ploniausia, todėl ją lengviausia pradurti. Ir visiškai nieko keisto, nes jei gerai pagalvosite su bevardžiu pirštu iš tikro mes turime mažiausiai kontakto su išoriniu pasauliu. Būtent todėl jo odelė yra ploniausia.
  • Bevardžio piršto odelėje yra mažiausiai nervų galūnių, todėl ir skausmas praduriant šį pirštą yra mažesnis nei praduriant kitus.
  • Tuo tarpu mūsų mažasis pirštas, kuris dar vadinamas mažylio vardu, turi praktiškai visas tas pačias savybes kaip ir bevardis pirštas, tačiau iš jo kraujas neimamas dėl to, kad jis yra arčiausiai riešo ir kraujo ėmimo metu į pirštą patekus infekcijai, ji gali greičiau išplisti. Ir tai atrodo ganėtinai paprasti, elementarūs, tačiau logiški ir moksliškai pagrįsti faktai, kodėl kraujas yra imamas visada iš to pačio (bevardžio) piršto.

Principe visiškai nėra skirtumo iš kurio piršto imamas kraujas, todėl galima rasti atvejų, kai kraujas imamas ir iš kitų pirštų, tačiau tai yra ganėtinai retas reiškinys, todėl jei kam nors yra tekę duoti kraują iš kito piršto, pasidalinkite savo patirtimi komentaruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>