Mistika, Nepaaiškinami faktai

Žmogus į kurį žaibas trenkė 7 kartus ir jis vis tiek liko gyvas

Kad žaibo iškrovos reikia saugotis tikriausiai žino kiekvienas. Kada, kur ir į ką konkrečiai trenks žaibas nustatyti neįmanoma. Yra tik […]

Kad žaibo iškrovos reikia saugotis tikriausiai žino kiekvienas. Kada, kur ir į ką konkrečiai trenks žaibas nustatyti neįmanoma. Yra tik bendri fizikiniai paaiškinimai nurodantys, kas gali padidinti arba sumažinti kontakto su žaibu tikimybę. Žaibas gali trenkti bet kur ir dažniausiai kontaktas su juo baigiasi dideliais nuostoliais. Jei objektas į kurį trenkė žaibas yra degus, jis greičiausiai užsiliepsnos ir kils gaisras, jei objektas kietas, jis gali suskilti į gabalus, jei jis pats sąveikauja su elektra pvz. yra  yra elektros prietaisas, tikimybė, kad jis liks nepažeistas yra beveik neįmanoma. Na o kaip gi yra su gyvais organiniais organizmais? Pasaulyje kasmet užfiksuojama daugybę atvejų, kai žaibai trenkia netik į gyvūnus, bet ir žmones. Kaip bebūtų liūdna, dažniausiai gyviems organizmas kontaktas su žaibu baigiasi pačia liūdniausia baigtimi- mirtimi, kuri dažniausiai ištinka dėl sustojusios širdies.  tačiau jei aukai po žaibo kirčio neatidėliojamai greitai suteikiama reikiama medicininė pagalba, nors ir nevisais atvejais, bet ją atgaivinti visgi galima.

Nors statistinė tikimybė, kad žaibas trenks į žmogų yra tik vos 1:3000, tačiau kiekvienais metais pasaulyje skaičiuojama šimtai atvejų kai žmonės tiesiogiai nukenčia nuo šio gamtos reiškinio. Daugelis žmonių miršta vietoje ir jiems yra nespėja laiku suteikti pagalbos, o iš išgyvenusių šią siaubingą elektros iškrovą dar lieka labai nedidelė dalis nelaimėlių sugebančių pakliūti į akistatą su žaibu ir dar kartą. Mokslininkai aiškina, kad ir vieną kartą išgyventi po kontakto su žaibo iškrova yra labai sunkiai įmanoma, o tiems, kam yra tekę išgyventi dar bent vieną kartą tai jau yra vadinama anomalija. Tiesa, apie tokius naujus atvejus kiekvienais metais pasaulyje yra kalbama, tačiau dažniausiai jie būna neužfiksuoti mediciniškai ir yra tik sklindančių kalbų lygmens.

Nors mokslas aiškina, kad žaibo kirtį daugiau nei kartą išgyventi praktiškai neįmanoma, tačiau pasaulyje visgi egzistuoja žinomas vienas fenomenalus atvejis, patvirtintas mediciniškai, kai žmogus yra išgyvenęs net 7 žaibo kirčius. Šis nelaimėlis, o galbūt priešingai – „laimės kūdikis“ yra amerikietis  Rojus Klyvlandas Salivanas (Roy Sullivan) (g. 1912 m. vasario 7 d. – m. 1983 m. rugsėjo 28 d.). Jis paneigė visus mokslininkų tvirtinimus per savo gyvenimą atlaikydamas net 7 žaibo kirčius į įvairias kūno vietas. R.K. Salivanas dirbo JAV Šenandoa nacionalinio parko (Virdžinija) reindžeriu. Tai vienas unikaliausių žmonių pasaulyje ir jis dėl visų septynių kartų išgyventų žaibo iškrovą yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą.  Dvi šio reindžerio kepurės po žaibų iškrovos eksponuojamos Gineso parodų rūmuose Niujorke ir Pietų Karolinoje. Visi septyni atvejai buvo užfiksuoti medikų, nors pasak R.K. Salivano, iš tikro žaibas iš viso į jį buvo trenkęs 8 kartus.

Visi septyni oficialiai užfiksuoti žaibo trenkimai į Salivaną

  1. 1942 m. Salivanas nutrenktas pirmą kartą kai buvo miško apžvalgos bokštelyje. Žaibas pataikė jam į koją ir jis prarado nagą.
  2. 1962 m. žaibas trenkė kai Salivanas važiavo sunkvežimiu kalnų keliu. Jis neteko sąmonės ir nudegė antakius.
  3. 1970 m. trečią kartą žaibas apdegino jo kairį petį.
  4. 1972 m. žaibas trenkė reindžerio stotyje. Ugnis apdegino Salivano plaukus. Nuo to laiko jis pradėjo su savimi nešiotis vandens.
  5. 1973 m. žaibas trenkė Salivanui į galvą, išmetė jį iš mašinos ir vėl padegė plaukus.
  6. 1974 m. šeštą kartą žaibas trenkė stovyklavietėje, sužeidė kulkšnį.
  7. 1977 m. žaibas trenkė į Rojų Salivaną paskutinį kartą, kai šis žvejojo. Jis buvo nugabentas į ligoninę dėl krūtinės ir pilvo nudegimų.

Nors R.K. Salivaną dėl nepaaiškinamų priežasčių motina gamta bandė numarinti savo vienu iš pavojingiausiu gyvybei įrankiu – žaibu, net 7 kartus, šis fenomenalus vyriškis nesuteikė jei šio malonumo ir iš gyvenimo pasitraukė savo noru. Išgyvendamas nelaimingą meilę, jis būdamas 71 metų, 1983 metais nusišovė pats. Po mirties  šio unikalaus vyriškio talentas būti atspariausiam žmogui prieš žaibą, apie jį visada primins Gineso rekordų knygos registruose.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>