Mistika, Nepaaiškinami faktai

Žmonės, kurie buvo palaidoti gyvi

Ar įsivaizduojate, koks siaubas ištiktų, jeigu staiga prabustumėte ankštoje, visiškai tamsioje vietoje, vėliau apčiuopom ir sąmoningai suvokus, jog tai yra […]

Ar įsivaizduojate, koks siaubas ištiktų, jeigu staiga prabustumėte ankštoje, visiškai tamsioje vietoje, vėliau apčiuopom ir sąmoningai suvokus, jog tai yra karstas ir kad jūs esate palaidotas gyvas ?

Šiais laikais, kai medicinos technologija yra pasiekusi dabartinį lygį, tokį košmarą vargu ar įmanoma kam nors patirti, tačiau prieš gerą šimtmetį, kai žmogaus mirtis būdavo diagnozuojama neapčiuopus jo pulso, tai buvo įmanoma ir nutiko tai ne vieną kartą. Janas Bondesonas tyrinėjo šiuos reiškinius ir visus savo atradimus surašė savo Knygoje „Buried Alive: The Terrifying History of Our Most Primal Fear“. Nors knygoje aprašytų atvejų galimai yra nemažai perdėti, J. Bondesonas atkapstė keletą atvejų, kai žmonės buvo iš tiesų palaidoti gyvi- vis dar kvėpuojantys.

Pirmasis šiurpus atvejis nutiko Prancūzijoje 1867 metais, kai Philomelė Jonetre susirgo cholera ir netrukus ji buvo palaikyta mirusia. Baimindamiesi ligos užkrato, artimieji palaidojo ją po 16 valandų. Kai karstas buvo užkasamas, pasigirdo bildesys iš po žemių. Duobkasiai, tuoj pat jį atkasė ir atidarė. Prieš tai karste gulėjęs lavonas, prieš tai nerodęs jokių gyvybės ženklų, buvo atgijęs, krūtinėje girdėjosi širdies plakimas, Philomele Jonetre buvo šoko būsenoje ir visa drebėjo, tačiau visiškai jos atgaivinti nebepavyko vis tiek, sekančią dieną jį mirė antrą kartą bei buvo antrą kartą palaidota. Manoma, kad moteris atsibudo, sąmoningai suvokė, kuri ji yra ir iš išgąsčio patyrė tokį šoką, kuris ir nulėmė galutinę jos mirtį.

Antras toks šiurpus atvejis nutiko 1915 metais JAV Pietų Karolinos valstijoje, kai 30 metų Essie Dunbar patyrė stiprų priepuolį ir visi jos gyvybės ženklai užgeso. Tuometiniai gydytojai neužčiuopė jos pulso ir netrukus paskelbė jos mirtį. Dar parą laiko Essie Dunbar buvo pašarvota, kad visi galėtų su ją atsisveikinti ir sekančią dieną įvyko jos laidotuvės. Essie Dunbar turėjo seserį, kuri gyveno kitoje valstyjoje. Ši, sužinojusi apie sesers mirtį, skubėjo į laidotuves, kaip įmanydama, tačiau suspėjo tik ant ceremonijos pabaigos, kai karstas jau buvo užkastas. Ji pareikalavo, kad karstas būtų atkastas, nes nori atsisveikinti ir paskutinį kartą pamatyti seserį. Jos pageidavimas buvo įvykdytas. Kai duobkasiai atvėrė karstą, jame gulėjusi Essie Dunbar tiesiog atsisėdo ir visiems nusišypsojo. Po šio nutikimo Essie Dunbar nugyveno dar 47 metus.

Trečias siaubingas ir kone įsimintiniausias 20-ojo amžiaus toks įvykis nutiko 1937 metais 19-mečiui Prancūzui A. Haysui. Šis patyrė tragišką motociklo avariją. Po jos, artimieji negalėjo net atpažinti sudarkyto kūno, gyvybės ženklų taip pat nebebuvo.Kad A. Haysas atsisveikino su gyvenimu, niekam nebeliko abejonių. Jis buvo pašarvotas, kaip pridera ir palaidotas po trijų dienų. Tačiau, jaunuolį apdraudusiai draudimo kompanijai kilo neaiškumų dėl jaunuolio žūties aplinkybių ir po dar dviejų dienų ji išsireikalavo, kad kūnas būtų ekshumuotas.

Teismo medicinos darbuotojai buvo šokiruoti, kai jie pamatė, kad tiek laiko po žeme išgulėjęs kūnas tebebuvo šiltas. Pasirodo jis buvo paniręs į gilią komą. kadangi komos būsenoje reikiamas deguonies kiekis organizmui sumažėja iki minimumo, tai leido A. Haysui išgventi. Po ilgų reabilitacijų Jaunuolis pasveiko. Netrukus jis tapo tikra legenda.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>