Geografija, Įvairenybės, Kita, Pasaulis, Technologijos, Transportas

Unikalūs pasaulio oro uostai

 1. Princess Juliana tarptautinis oro uostas

 Įsivaizduokite ramų vakarą, jūs gulite paplūdimyje, krantą skalauja jūra, pučia šiltas vėjas, šviečiaPrincess Juliana tarptautinis oro uostas saulė, staiga jūs girdite lėktuvo variklio dūzgesį ir virš jūsų praskrieja Boeing 747. Sveiki atvykę į paplūdimį, esantį Saint Maarten saloje, Karibų jūroje.
Princess Juliana tarptautinis oro uostas yra antras judriausių uostų rytinėje Karibų jūros dalyje. Jis pavadintas Olandų princesės Julianos, kuri, kaip karūnuota princesė, nusileido čia 1944 metais, garbei. Išgarsėjo šis oro uostas dėl savo labai trumpo nutūpimo tako, kuris siekia tik apie 2180 metrų. Dėl to lėktuvas turi skristi labai žemai.

 2. Malės tarptautinis oro uostas

Malės tarptautinis oro uostas
Dar žinomas kaip Ibrahim Nasir tarptautinis oro uostas. Jis įsikūręs netoli sostinės Malé Hulhule saloje, Šiauriniame Malės atole. Oro uostas yra pastatytas atskiroje saloje ir atrodo tarsi gigantiškas lėktuvnešis iš dangaus.

 

 

3. Tenzing Hillary oro uostas

 Jis dar žinomas, kaip Lukia oro uostas. Oro uostas pavadintas Edmundo Hillary ir Tenzing Norgay, Tenzing Hillary oro uostas Nepalepirmųjų žmonių, įkopusių į Everesto viršūnę, vardais. Oro uostas yra Everesto kalno papėdėje. Jis beveik visada supamas stiprių vėjų ir žemai esančių debesų. Matomumas oro uoste yra nenuspėjamas, nors dangus gali būti giedras ir šviesti saulė virš sostinės Katmandu. Oro uosto kilimo ir leidimosi takas yra tik 460 m. Jame gali leistis tik maži lėktuvai ir malūnsparniai. Dėl kalnuotumo atskrendantys lėktuvai gali naudotis tik vienu pakilimo taku. Išvykstantiems lėktuvams skirtas kitas takas.

4. Paro oro uostas
Paro oro uostas

 Paro oro uostas – viešasis, vienintelis tarptautinis oro uostas esantis Butane. Nutolęs 6 kilometrus nuo Paro miesto, šalimais Paro upės. Šiame oro uoste nusleisti reikalingus sertifikatus turi tik 8 pilotai. Oro uostas garsėja savo sudėtingomis nusileidimo sąlygomis, kadangi aplink esantys kalnai ir kita aplinka yra net iki 5,5 km aukščio.

5. Kansai tarptautinis oro uostas

Kansai oro uostas, įsikūręs už 40 km nuo Osakos, Japonijoje (ir 5 km nuo kranto), buvo užbaigtas 1994 metais ir gali priimti lėktuvus 24 val. per parą. Salą šiuo metu su žemynu jungia 4 km ilgio, dviejų aukštų tiltas. Dirbtinė sala yra 4 km ilgio ir 2,5 km pločio. Inžinieriams teko pasukti galvą, kaip išspręsti žemės drebėjimų ir taifūnų (audrų metu bangos siekia iki 3 m aukščio) riziką. Taip pat yra matomas iš kosmoso.

 

6. Tarptautinis Gibraltaro oro uostas Gibraltare

Tarptautinis Gibraltaro oro uostas  Šis civilinis oro uostas yra Didžiajai Britanijai priklausančioje Gibraltaro teritorijoje. Jo kilimo ir leidimosi takas kerta Winstono Churchilio aveniu – pagrindinį kelią, vedantį link sienos su Ispanija. Kiekvieną kartą lėktuvams kylant ar leidžiantis eismas aveniu sustabdomas. Iš terminalo galima matyti vaizdingą Gibraltaro uolą. Nors oro uostas yra britų teritorijoje, dėl kurios Didžioji Britanija konfliktuoja su Ispanija, juo neretai naudojasi ir ispaniškosios Gibraltaro dalies gyventojai.

 

7. Kurševelio oro uostas Prancūzijoje

Kurševelio oro uostasAnt vos 525 metrų ilgio Prancūzijos Alpėse nutiesto pakilimo tako leidžiasi lėktuvai. Dėl 18,5 procento įkalnės jie gali greitai sumažinti judėjimo greitį. Kylant, įsibėgėti padeda stati nuokalnė. „Tomorrow Never Dies“ Džeimso Bondo filmo dalies pristatymo metu Pierce‘as Brosnanas buvo atskraidintas į šį oro uostą. Tuo tarpu visiems mirtingiesiems teks nuomotis privatų lėktuvą arba malūnsparnį – jokių komercinių skydžių į bei iš šio oro uosto nevyksta.

8. Agatti aerodromas, Lakshadweep (Indijoje)

Agatti aerodromas, Lakshadweep (Indijoje)

Jis apsuptas Indijos vandenyno ir yra 1200 m ilgio. Tai vienintelis oro uosto Lakshadweep, Indijoje. Trumpas pakilimo takas kelia daug pavojų, todėl buvo pateiktas pasiūlymas jį prailginti.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>