Informacinės technologijos, Internetas, Technologijos

Faktai apie PHP programavimo kalbą, kurių tikriausiai nežinojote

PHP programavimas ir įdomus faktai apie tai: PHP programavimas, kaip ir pati PHP  programavimo kalba šiais laikais yra stipriai paplitusi […]

PHP programavimas ir įdomus faktai apie tai:

PHP programavimas, kaip ir pati PHP  programavimo kalba šiais laikais yra stipriai paplitusi netik programuotojų, bet ir entuziastų- besidominčių programavimo sritimi tarpe . PHP yra pritaikyta interneto svetainių kūrimui, tačiau šįkart ne apie tai. Į PHP kalbą pažvelkime, netradiciniu kampu- be kablelių, skliaustelių, kabučių ir kitų simbolių.

1. PHP programavimo kalba turi savo talismaną
Įprasta manyti, kad savo talismanus ir grafines vizualiacijas turi tik įvairios sporto komandos, institucijos ar organizacijos, tačiau pasirodo jog PHP programavimas turi taip pat turi savo grafinį inicialą arba dar kitaip vadinamą PHP talismanu- mėlyną dramblį, kurio vardas yra  elePHPant, kurį sukūrė  dar 1998 m. Vincentas Pontieris . Beje, kitos programavimo kalbos kaip pvz. JAVA, taip pat turi savo talismanus. jos talismanas yra animacinių filmų personažas Diukas.

PHP talismanas dramblys vardu- elePHPant

PHP talismanas dramblys vardu- elePHPant

2. PHP programavimo kalba tapo per atsitiktinumą
Įdomu tai, kad šiais laikais esanti viena pagrindinių programavimo kalbų PHP, niekada ir nebuvo kurta kaip programavimo kalba. PHP kalbos kūrėjas Rasmusas Lerdorfas teigė, kad dar 1994 metais, kai netyčia sukūrė vieną galingiausių interneto įrankių PHP jis išviso nemokėjo programuoti, o apie programavimo kalbos kūrimą negalėjo būti net kalbos. Tuo metu R.Lerdorfas tenorėjo pats pasitvarkyti jau turimą savo asmeninę internetinę svetainę. Turėdamas labai kuklias žinias šioje srityje jis eksperimentuodamas ir jungdamas vienus simbolius prie kitų netikėtai suprato, kad vyksta kažkas ko jis nesitikėjo. Todėl iššifruotas PHP, pavadinimas reiškia „Personal Home Page“. – Asmeninį puslapį

3. PHP programavimas ir PHP kalba yra naudojama su praktiškai visomis operacinėms sistemoms
PHP programavimo kalba išsiskiria iš kitų programavimo kalbų savo lankstumu, todėl su ja yra labiau kuriamos interaktyvios ir dinamiškos internetinės svetainės. Dar vienas neįtikėtinas šios programavimo kalbos pliusas yra tai, kad ji draugauja su praktiškai visomis pagrindinėmis operacinėmis sistemomis tokiomis kaip Microsoft Windows ir  Linux. Taip ir  Mac OC X ir RISC OS.operacinėmis sistemomis.

4. Pasaulyje yra virš 5 milijonų PHP programuotojų
Programavimo kalbų yra ne viena. Visos jos yra skirtingos ir tuo pačiu panašios, tačiau PHP programavimo kalba tapo viena populiariausių visame pasaulyje dėl palyginus savo paprastumo ir funkcionalumo. Šios kalbos nuolat mokosi milijonai žmonių. Tikslus PHP programuotojų skaičius nėra žinomas, tačiau atlikti įvairūs tyrimai rodo jog PHP programuotojų pasaulyje yra daugiau kaip 5 milijonai, neskaitant entuziastų ir pradedančiųjų, o šios srities specialistų labai trūksta.

5. Su PHP programavimo kalba yra sukurta virš 244 milijonai internetinių svetainių
Kiek pasaulyje yra internetinių svetainių ir kiek iš jų yra sukurta būtent su PHP programavimo kalba nustatyti tiksliai  kol kas nėra įmanoma, tačiau tyrimai šiuo klausimu pastoviai vyksta ir remiantis naujausiomis  2018-ųjų išvadomis nustatyta, jog egzistuoja mažiausiai 244 milijonai internetinių, kurios yra sukurtos naudojant PHP. Šis skaičius ir toliau didėja, nes, kaip buvo minėta ankščiau PHP dėl savo paprastumo, funkcionalumo ir lankstumo išlieka viena iš lyderių  savo srityje  ir yra naudojama tiek internetinių svetainių dizainams tiek pačios svetainėms kurti.

Kaip atrodo PHP programavimas ir šia kalba užrašytas kodas:

PHP programavimas ir šios kalbos kodo pavyzdys

PHP programavimas ir šios kalbos kodo pavyzdys

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>