Gyvūnai

Iki žemės graibymo prisiobuoliavusį briedį teko vaduoti iš medžio

Siekęs dar kelių sultingų besifermentuojančių obuolių, nuo alkoholio kaip reikiant apsvaigęs briedis prarado pusiausvyrą ir kažkokiu būdu sugebėjo įstrigti obelyje. […]

Siekęs dar kelių sultingų besifermentuojančių obuolių, nuo alkoholio kaip reikiant apsvaigęs briedis prarado pusiausvyrą ir kažkokiu būdu sugebėjo įstrigti obelyje. Godžiai nusiteikęs gyvūnas, siekdamas vis aukščiau kabančių gardžių, bet svaiginančių vaisių, matyt, parklupo ir beviltiškai susipainiojo obels šakose.

Kai švedas Peras Johanssonas grįžo namo po darbo, jau buvo sutemę, iš sunkių debesų be perstojo pliaupė lietus. Namuose buvo šilta ir jauku. Tik staiga iš sodo pasigirdo keistas baubimas.

„Pirmiausiai pamaniau, kad kažkas tiesiog griausmingai nusijuokė, tačiau, pažvelgęs pro langą, pastebėjau į obelį įstrigusį briedį – stovėti ant žemės paviršiaus buvo likusi tik viena jo koja“, – pasakojo vyras.

Nelaimingas briedis buvo visiškai įsinarpliojęs į medžio šakas ir nuožmiai spyriojosi, kai P. Johansonas atkeliavo jo gelbėti, rašo thelocal.se.

„Situacija atrodė labai rimta, tad nusprendžiau kviesti pagalbą. Kreipiausi į policiją, kuri pasiuntė medžiotoją, padėsiantį briedį išlaisvinti arba, jei nebūtų kitos išeities, nutraukti jo kančias. Kol laukiau pagalbos, prisijungė kaimynų grupelė, visi kartu nupjovėme keletą šakų, vargšeliui bandydami padėti“, – pasakojo švedas.

Atvykęs medžiotojas taip pat buvo apsiginklavęs pjūklu. Vis dėlto bendros kaimynų ir medžiotojo pastangos išlaisvinti briedį buvo bergždžios. Teko kviesti gaisrininkų brigadą. Ugniagesiai išlenkė medį taip, kad išvargęs briedis galėtų išsmukti iš obels spąstų ir pagaliau išsilaisvinti.

Rodėsi, kad jis buvo gerokai įkaušęs nuo besifermentuojančių obuolių, kurių spėjo prisišlamšti. Beje, Švedijoje nuo obuolių apgirtę briedžiai – pakankamai dažnas reiškinys. Tačiau įstrigusių medyje dar nebuvo.

Iš jį aptikusio švedo pasakojimo galima spręsti, kad briedis čia obuoliavo visą dieną, taigi galima tik įsivaizduoti, kaip smarkiai jis buvo apsvaigęs po šitiek laiko trukusių išgertuvių.

„Mano kaimynai pasakojo, kad tai tas pats gyvūnas, kuris anądien vos neįlėkė į jų automobilį – jau tada aiškia buvo pasigėręs nuo tų nelemtų obuolių“, – nusprendė P. Johanssonas.

Kai briedis buvo išlaisvintas, jis kurį laiką pratysojo ant žemės, rodos, be sąmonės. Specialistams užtikrinus, kad vargšiukas dar gyvas, P. Johansonas jį atidžiai prižiūrėjo. Jau kitą pagiringą rytą briedis šiaip taip prasiblaivė ir nurisnojo sau. Vis dėlto P. Johansonas ir kiti vietos gyventojai įtaria, kad šis gyvūnas ir toliau bastosi po jų apylinkes.

Girtas briedis

 

Parengta pagal: www.lrt.lt

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>