Kita, Mokslas

Daugiausiai nelaimių – lapkritį

Lapkritį įvyksta daugiausiai įvairių krizių ir nelaimių – nuo savižudybių iki lėktuvų katastrofų, o tam įtaką daro tamsa ir drėgnas […]

Lapkritį įvyksta daugiausiai įvairių krizių ir nelaimių – nuo savižudybių iki lėktuvų katastrofų, o tam įtaką daro tamsa ir drėgnas oras, teigia vokiečių mokslininkas.

Pasak Kylio krizių tyrimo instituto vadovo Franko Rozelybo, didžiausia tikimybė įvykti didelėms nelaimėms, tokioms kaip lėktuvų katastrofos ar bendrovių žlugimas ir mažiau pastebimoms asmeninėms krizėms – lapkritį.

Mokslininkas laikraščiui „Die Welt“ sakė, kad tamsiaisiais metų mėnesiais nusižudo kur kas daugiau žmonių nei vasarą. Gaudamos mažiau šviesos žmogaus smegenys gamina daugiau hormono melatonino, dėl kurio žmonės jaučiasi mieguisti. Pasak F. Rozelybo, tai reiškia, kad žmonėms būna sunkiau susikaupti ir jie tampa jautresni. Mokslininko teigimu, vasarą, kai žmogui būna sunki diena, jį pralinksmina geriau nusiteikę aplinkiniai, tačiau „žiemą tokios paramos nesulaukiame, nes mums visiems būna prasta diena“.

Vis dėlto ekspertas teigiamai vertino tai, kad visuomenė vis geriau suvokia šia problemą. Pavyzdžiui, Švedijoje daugelyje biurų įrengiamos specialios dienos šviesos lempos, nes tai padidina darbingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>