Aerogelis – medžiaga dėl savo savybių ir panaudojimo sričių vadinama stebuklinga medžiaga. Ji gali apsaugoti nuo bombų sprogimų, sugerti naftos dėmes, ar padėti nuskristi į Marsą.
Aerogelis yra labai mažo tankio, kietosios būsenos medžiaga gaunama iš gelio skystus komponentus pakeitus dujomis proceso vadinamo super džiovinimo metu. Šio proceso metu skystis išdžiovinamas, nesugriaunant kietojo kūno struktūros. Pradžioje Aerogelis buvo gaunamas iš silicio gelio, bet vėliau mokslininkams pavyko jį išgauti iš aliuminio, chromo, alavo oksido.
Aerogelis turi patį mažiausią tankį – 1 mg/cm3, žinomą žmogui. Aerogelis yra priskiriama prie kietųjų medžiagų, nors 99.8% jo sudaro dujos. Todėl jis yra panašus į debesį.
NASA mokslininkai tikisi, jog ši medžiaga gali padėti izoliuoti kosmonautus nusileidus tarkim Marse. 18mm Aerogelio sluoksnis galėtų apsaugoti astronautus nuo -130 laipsnių šalčio. Tai pats geriausias izoliatorius kada nors sukurtas žmogaus.
Galimas panaudojimas ir karinėje technikoje. Padengus metaline plokštelę ~6mm storio Aerozolio sluoksniu, jos nepažeidė tiesioginė dinamito sprogimo banga.
Jį galima panaudoti ir žemėje kaip izoliatorių, gaminant įvairią alpinizmo įrangą, kuri apsaugotų nuo šalčio. Nors buvo bandymai sukurti kažką panašaus, bet buvo nesėkminga, kadangi būdavo per karšta, neišleisdavo šilumos.
- Tik 3 kartus tankesnis nei oras. Bet colio storio plokštė gali apsaugoti žmogaus ranką nuo reaktyvinio variklio karščio.
- Aerogelis yra grynas silicio dioksidas ir smėlis, kaip ir stiklas, bet tūkstančiu kartų mažesnio tankio, nes jo 99.8 procentų sandaros sudaro oras.