Gamta, Įvairenybės, Kita, Pasaulis

6 šlykščiausi patiekalai pasaulyje (N-14)

  6. Eskamolės Iš: Meksika Kas tai? Eskamolės yra kiaušiniai nuo gigantiškų Liometopum skruzdėlių. Surinkti kiaušinėlius yra itin pavojinga, kadangi šios skruzdėlės ypač […]

 

6. Eskamolės

Iš: Meksika

Kas tai? Eskamolės yra kiaušiniai nuo gigantiškų Liometopum skruzdėlių. Surinkti kiaušinėlius yra itin pavojinga, kadangi šios skruzdėlės ypač nuodingos.

 

Casu marzu

5. Casu Marzu

Iš: Sardinija, Italija

Kas tai? Laikomas vienu pavojingiausiu pasaulio sūrių. Prieš patiekiant sūrį, jis kurį laiką pastovi lauke, kur sūrinės musės į jį padeda kiaušinėlius. Prieš valgymą sūryje būna tūkstančiai gyvų ir negyvų lervų. Beje, jos gali pašokti iki 15 cm, tad smaližius viena ranka turi užsidengti burną.

Ilgą laiką sūris buvo uždraustas gaminti, bet neseniai paskelbtas tradiciniu patiekalu, ir jo produkcija vėl legali. Tikima, kad Casu Marzu skatina lytinį potraukį ir žadina aistrą.

 

lutefisk zuvis

4.  Lutefisk

Iš: Norvegija

Kas tai? Tai garuose virta menkė, kuri prieš kepant kelias dienas mirkoma vandenyje. Dėl mirkymo žuvis išbrinksta, įgauna žėlišką pavidalą ir, iš esmės, praranda didelę dalį savo skonio. Pirmasis įspūdis paragavus – pusiau permatoma, riebi ir stokojanti skonio.

Kepant ją, namie pasklinda toks kvapas, kad norisi bėgti į laukus vėžintis rogutėmis, net jei lauke -40, o paruoštos jos negalima valgyti sidabriniais įrankiais – jie pajuoduoja.

 

Peliu vynas
3. Mažų pelyčių vynas

Iš: Korėja

Kas tai? Šis vynas yra tradicinis korėjiečių ir kinų „sveikatos eliksyras“. Mažos pelytės, kurių akys vis dar neatsivėrusios, yra paimamos ir gyvos įmetamos į ryžių vyno butelį. Ten jos paliekamos raugintis, kol jų tėveliai kankinasi iš nevilties, graudžiai bėgant ašaroms iš jų mažų akyčių, nes nebegali suspausti savo jauniklio.

 

pacha irako patiekalas irakas

2. Pacha

Iš: Irakas

Kas tai? Tai – avies galva. Seniau valdovai ją naudodavo kaip grasinimo priešui įrankį. Valgant šį veidą ir žiūrint į jo akis, į galvą lys mintys „palauk, toks pat likimas laukia tavęs…“

balut patiekalas maistas slykstu netradicinis

1. Balut (lietuviškai: susuktas)

Iš: Filipinai

Kas tai? Baluto kiaušiniai yra ančių kiaušiniai, kurie buvo pradėti perėti prieš vaisiui subręstant, o tada – išverdami! Tokią jų išvaizdą padaro nebaigti auginti kaulai.

Įdomu, koks jausmas kąsti kažką negyvo, kas net nematė savo motinos veido?

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>