Įvairenybės, Pasaulis, Transportas

Aplankė visas šalis nesinaudodamas lėktuvu

33 metų britas teigia aplenkęs visas pasaulio valstybes nesinaudodamas lėktuvu. Per ketverius metus jis apkeliavo iš viso 201 valstybę, pranešė […]

33 metų britas teigia aplenkęs visas pasaulio valstybes nesinaudodamas lėktuvu. Per ketverius metus jis apkeliavo iš viso 201 valstybę, pranešė AFP.

Vyras buvo užsibrėžęs tikslą pabuvoti 193 Jungtinėms Tautoms priklausančiose šalyse, taip pat tokiose organizacijai nepriklausančiose valstybėse kaip Kosovas, Vatikanas, Taivanas ar palestiniečių teritorijos. Grehemas Hjusas atvyko į Džubą, Pietų Sudano sostinę ir pasakė: „Aš keliavau 1 426 dienas. tai 203 savaitės, arba beveik ketveri metai“.

Pirmąją brito aplankyta šalimi 2009 metų sausio 1-ąją tapo Urugvajus. Nuo tada jis keliauja iš esmės be perstojo. Tuo metu tokios valstybės kaip Pietų Sudanas net nebuvo. Jis nepriklausomas tapo tik po pusantrų metų.

Per visus tuos metus G. Hjusas, jo paties teigimu, griežtai laikėsi keturių principų: jis negalėjo skristi, naudotis savomis transporto priemonėmis, turėjo pasikliauti viešuoju transportu ir iš sąrašo išbraukti šalį tik tada, kai „savo koją padėdavo ant sausumos“.

„Dauguma žmonių manė, kad aš – išprotėjęs, daugelis manė, kad tai -neįmanoma, – sakė G. Hjusas. – Jie nerimavo, kad aš galiu lankytis tokiose karų krečiamose šalyse kaip, pavyzdžiui, Afganistanas ir Somalis.“ Tačiau dėl prasto sienų kontrolės esą tai nebuvo problema. Net į Šiaurės Korėją jam pavyko įsėlinti „ant pirštų galiukų“. Tačiau tikras iššūkis buvo „mažosios salos valstybės, kurios olimpinėse žaidynėse pasirodo su vėliava ir dviem atletais“. Kad jas pasiektų, britui kartais tekdavo laukti laivų, kurie kursuodavo tik kartą per mėnesį. Norint patekti, pavyzdžiui, į Žaliąjį Kyšulį, jam reikėjo kelias dienas plaukti per Ramųjį vandenyną skylėtu mediniu laiveliu.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>