Įvairenybės, Pasaulis

Paminklą apsaugojo nuo bučinių

Paminklas ant Oskaro Vaildo kapo Paryaus Per Lašezo kapinėse buvo apjuostas apsauginiu stiklu. Tai buvo padaryta norint išsaugoti skulptūrinę kompoziciją […]

Paminklas ant Oskaro Vaildo kapo Paryaus Per Lašezo kapinėse buvo apjuostas apsauginiu stiklu. Tai buvo padaryta norint išsaugoti skulptūrinę kompoziciją nuo pražūtingo rašytojo gerbėjų bučinių poveikio.

Virš Oskaro Vaildo kapo iš akmens kyla sparnuotas sfinksas – tai skulptoriaus Džeikobo Epstaino darbas. Iki 1985 metų sfinkso būklė buvo gana gera, tačiau vėliau jį vis dažniau ėmė „puošti“ užrašai, tad antkapį teko ne kartą valyti.

XX a. dešimtojo dešimtmečio pabaigoje Oskaro Vaildo gerbėjai sukūrė naują tradiciją: jie pradėjo bučiuoti antkapį ir per kelerius metus paminklą aplipino lūpų dažų dėmėmis. Ir nors dažiklis esantis kosmetikos priemonėse, laikui bėgant išgaruoja, riebalai lieka matomi ant sfinkso, o tai blogai veikia tiek akmeninės skulptūros buklę, bei jos išorinį vaizdą.

Šių metų lapkričio 30 dieną – 111-ųjų Oskaro Vaildo mirties metinių minėjimo proga – sfinksą buvo nutarta gelbėti ir apjuosti apsaugine stikline užtvara.

Panašūs straipsniai

1 komentaras

  1. Na,tikrai idomu,bet kvailoka.Juk stiklo aptvara sudauzys…Galejo medini padaryti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>