Pasaulis

Povandeninės kapinės traukia tiek mirusiuosius, tiek nardytojus

Kapinės „Neptune Memorial Reef“ būtų visai įprastos – su vartais, keliukais ir netgi suoliukais pasėdėjimui – jei ne viena smulkmena. Jos yra įrengtos 14 metrų po vandeniu. Neįprasta paskutiniojo poilsio vieta buvo atidaryta praėjusį rudenį. Jos kūrėjai vadina šią vietą idealia vieta tiems, kurie būdami gyvi mėgo jūrą. Tikimasi, jog kapinės išsiplės iki 6,5ha ploto ir talpins 125000 palaikų.

„Tai paprasčiausiai yra tiesiog puiku“, sako idėjos sumanytojas nardytojas Gary Levine. Dabar jis yra kompanijos, kuriai priklauso kapinės, akcininkas. „Neptune Memorial Reef“ yra laisvųjų vandenų teritorijoje, trijų mylių atstumu nuo Key Biscayne (Florida, JAV) krantų. Tai reiškia, jog „įstaigą“ aplankyti gali bet kuris sertifikuotas nardytojas. Šiuo metu (pradiniame etape) čia gali būti palaidota apie 850 žmonių.

Žmonės čia laidojami taip pat kiek neįprastai. Iš pradžių palaikai kremuojami. Po to pelenai sumaižomi su specialiu povandeniniams darbams naudojamu cementu ir iš gauto mišinio išliejama norimos formos paminklas. Jį nardytojai nugabena į reikiamą vietą ir ten pritvirtina. Ant paminklo uždedama varinė ir bronzinė plokštelės su asmens vardu, gimimo ir mirties metais. Taip pat paliekama vieta individualiam užrašui.

Kapinių rifą suprojektavęs menininkas Kim’as Brandell’as sako, jog jam nebuvo pateikti jokie reikalavimai projektui, tačiau užsakovų norai nuolat augo, nes teko tris metus laukti kol buvo suteiktas leidimas tokiai veiklai. Visose kapinių struktūrose yra apie 90% cemento, kai kurie elementai padengiami bronza ir plienu. „Aš suprojektavau šią vietą taip, kad ji patiktų nardytojams. Tikiuosi ir planuoju, kad tai bus dažniausiai nardoma vieta pasaulyje. Aš nenorėjau čia naudoti Romos arba Graikijos architektūros – vietoj to pasirinkau šiuolaikinį modernų dizainą“, sako Brandell’as.

 

Technologijos.lt

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>