Įvairenybės, Pasaulis

Siauriausia pasaulyje gatvė

Mažas Vokietijos miestelis didžiuojasi savo siauriausia pasaulyje gatve, kurios plotis vos 31 centimetras. Ši gatvė oficialiai pripažinta siauriausia pasaulio gatve […]

Mažas Vokietijos miestelis didžiuojasi savo siauriausia pasaulyje gatve, kurios plotis vos 31 centimetras. Ši gatvė oficialiai pripažinta siauriausia pasaulio gatve ir yra įtraukta į Pasaulio Gineso rekordų knygą. Turistai vyksta į Reutlingeną, kad galėtų pereiti šią gatvelę, nors ji tėra tik 3,81 m ilgio. Vis dėl to šiam rekordui ir siauriausiai gatvelei gresia pavojus.

Nors ši gatvelė ir yra apsupta dviejų nykių sienų, vienoje pusėje lyjant varva vanduo. Tačiau tai kaip bites prie medaus  traukia Azijos ir Amerikos gyventojus, kurie čia nori apsilankyti ir įsiamžinti prie tai liudijančio ženklo, kuris yra užrašytas dviem kalbomis.

Nuo 2007 metų Guinesso rekordų sąraše įgijusi garbingą siauriausios gatvės titulą, Svabijoje besidriekianti gatvelė – nedidelė, bet labai svarbi regionui, tikina Reutlingeno miestelio turizmo centro vadovė Tanja Ulmer.
Bet gatvelei geria pavojus, kadangi vienoje pusėje esanti siena plečiasi ir mažina tarpą, galima pagalvoti juk dar geriau, labiau pagrindžiamas rekordas. Bet gatvė, nebus gatvė, jei ja negalės naudotis žmonės. Todėl jei niekas nieko nesiims, gali tekti uždaryti gatvelę jau 2013 metais. Ir taip miestelis praras savo rekordą.

http://www.youtube.com/watch?v=yMVS9qjaAt0

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>