Kita

Penki faktai apie taro kortas

Skaitymas iš taro kortų yra tema, kuriai neabejingi daugelis žmonių. Negana to, šis ateities spėjimo menas yra itin populiarus tarp […]

Skaitymas iš taro kortų yra tema, kuriai neabejingi daugelis žmonių. Negana to, šis ateities spėjimo menas yra itin populiarus tarp vidutiniokų – būrimo galių neturinčių žmonių. Šie, dažniausiai taro kortas skaito vien dėl smagumo, tačiau daugelis, vis gi yra linkę eiti išsiburti pas profesionalius šio amato atstovus kurie iš to ir gyvena.

Būrimas taro kortomis turi ilgą istoriją, kurioje glūdi begalės faktų kurie gali pasirodyti įdomūs net tiems, kurie visiškai nesidomi magija.

Taro kortos – faktai, kuriuos reikia žinoti

1. Taro kortos į Europą atkeliavo dar gūdžiame keturioliktame amžiuje, gerokai po to, kai europiečiai susipažino kortomis skirtomis žaisti žaidimus – jas atgabeno kinai. Na, o Kiniją, žaidimo kortos, pasiekę maždaug 1000 metų ankščiau iš Indijos. Kartu su kortomis, į Europą atkeliavo ir nemažai iki pat šiandien žinomų žaidimų, tačiau europiečiai buvos susigalvoję ir savų.  O ties “savi” žaidimai buvo žaidžiami ir su taro kortomis, naudojant žaidimų kortas kaip pavyzdį. Pirmas kartas, kai buvo paminėtos taro kortos buvo 1440 metais, šiaurės Italijoje.  Vis gi, tame aprašyme kortos apibūdinamos kaip itin geras žaidimas ir laisvo laiko praleidimas, o ne kaip galimybė sužinoti savo ir kitų ateitį.

2. Taro kortos labai skiriasi nuo tų, su kuriomis žaidžiame įvairiausius tradicinius žaidimus. Dauguma jų, net neturi skaičių ar kitokių simbolių, kas jas daro itin sudėtingomis ir nelengvai perprantamomis kai bandoma žaisti įvairiausius stalo žaidimus. Dabar korta yra suprantama taip, kad kuo aukštesnis numeris, tuo didesnė jos vertė, tačiau senovės kortos numeracijos neturėjo. Todėl kortos vertė buvo nustatoma pagal atitinkamo pavaizduoto paveikslėlio reikšmę, todėl  šie žaidimai itin lavindavo atminti, nes vienodos vertės kortų, kaip dabar, nebūdavo. Galų gale, juk kiekvienam turėjo būti aišku, kada ir kokią kortą galima naudoti tam tikrame žaidime. Senovėje, kortų kaladę sudarė 78 kortos su skirtingomis reikšmėmis, ir ta kaladė gerokai skiriasi nuo šiuolaikinės 52 kortų, 4 rūšių kortų kaladės, to pasekoje ir žaidžiami žaidimai senovėje užtrukdavo daug ilgiau nei šiuolaikiniai.

3. Pirmas kartas kai taro kortos viešai buvo panaudotos ne žaidimo tikslams buvo 1785 metais Prancūzijoje. Jean-Baptiste Alliette atliko triukus viešumoje, kas tuomet buvo laikoma magijos pasirodymu. Buvo atlikti tie patys veiksmai, kuriuos šiandien vadintume tikrų tikriausiu ateities spėjimu ir antgamtiškų galių šaukimusi. To meto moksliniai tyrimai ir studijos, stengėsi įrodyti, kad kortose pavaizduoti istoriniai personažai glaudžiai susiję su Egipto kultūra ir mitologija. Nuo to laiko ėmė sklisti tikėjimas, jog kortos gali padėti rasti vidinę dvasią ar netgi kitus pasaulius, bei sužinoti ateities įvykius.

4. Yra labai didelis kiekis įvairiausių taro kortų rūšių, kurios reprezentuoja skirtingą magijos rūšį ir interesų grupes. Kai kurie žmonės teigia, kad geriausia taro kortų kaladė yra Rider-Waite kaladė, mat iš pastarosios yra patikimiausiai spėjama ateitimi. Turbūt kiekvienas, nors kiek besidomintis taro kortomis ar magija yra girdėjęs šį pavadinimą.  Kiti žmonės teigia, jog šiukštu negalima rinktis taro kortų kaladės pagal tai, ką rekomenduoja kiti. Žmogus privalo pats išsirinkti tą kaladę, kuria labiausiai pasitiki, tą kuri arčiausiai širdies, mat ši ir bus ta, kuri visados teisingai nuspės ateities laimes ir nelaimes.

5. Taro kortos, kaip ir horoskopai, šiuo metu yra kone pats populiariausias ateities spėjimo būdas, gerokai lenkiantis chiromantiją. Daliai žmonių, šios kortos yra tiesiog smagus žaidimas, kitiems tai be galo ypatinga gyvenimo dalis. Taro kortomis buria visas pasaulis. Žmonės kuriems taro kortos vaidina didelį vaidmenį gyvenime, buria kasdien, ir kliaunasi kiekvienu kortų pasakytu ar išpranašautu dalyku. Daugumai, būrimas iš kortų yra itin daug teigiamų emocijų keliantis dalykas, padedantis nusiteikti puikai dienai ir džiaugtis gyvenimu. Jos jiems duoda atsakymus į rūpimus klausimus ir netgi kelia pasitikėjimą savimi. Labai lengva perskaityti taro kortas, tačiau ženkliai sunkiau yra suvokti, ką jos pranašauja, mat dažnai kortų reikšmė yra daug gilesnė, tai ją tiesiogiai suprantame, tad tik tikras profesionalas gali pasakyti visišką tiesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>