Gamta, Gyvūnai

Apleistas prekybos centras tapo akvariumu

Kažkada, šis prekybos centras buvo pilnas pirkėjų, tačiau dabar čia gyvena tūkstančiai žuvų, kai centras buvo užtvindytas. „New World“ centras […]

Kažkada, šis prekybos centras buvo pilnas pirkėjų, tačiau dabar čia gyvena tūkstančiai žuvų, kai centras buvo užtvindytas. „New World“ centras buvo pastatytas 1980-aisiais, bet buvo uždarytas 1997 metais, taip nutiko po to, kai buvo nustatyta, kad savininkai pažeidė statybos reglamentus. Prekybos centras iš pradžių buvo 11-aukštų t.y. septyniais aukštais aukštesnsi nei buvo patvirtinta statybos dokumentuose. Šiame pastate 1999 metais kilo gaisras ir jis liko be stogo. Todėl vėliau buvo demontuoti aukštai nuo 5 iki 11. Po šitų demontavimo darbų prekybos centras atitiko pradinį planą.

Lėtai lėtai prekybos centras pradėjo pildytis vandeniu ir atsirado problema dėl uodų. Norėdami atsikratyti kenkėjų, vietiniai sugalvojo uodų populiacija sumažinti įleidžiant gėlavandenių tilapijų, kurios minta uodais. Bėgant laikui žuvys klestėjo ir greitai prisidaugino. Centro apatiniai aukštai dabar yra užpildyti žuvimis ir surūdijusiais eskalatoriais. Visa tai išsidėstę 1524 m² plote. Aplink esančios parduotuvės mėgsta pardavinėti šias žuvis turistams. Siekiant apsaugoti žuvis, prekybos centras yra saugomas ir yra draudžiama ką nors mesti į vandenį. Yra pastatytas ženklas Tailandiečių kalba: „Nieko nemeskite į vandenį“.

Jesse Rockwell, 30-metų stovyklautojas, užklydo į šį centrą kai keli. „Tai yra gana keista – buvau tikrai nustebęs, kai aš ėjau per jį. Tiesiogine prasme, tai yra tik per tris kvartalus nuo stovyklautojų centro, bet niekas net nežino apie tokią vietą“ – sakė jis. „Tai buvo labai rami vieta. Galima girdėti tik žuvų purslų garsus, nors jis yra visai šalia pagrindinio kelio“.

„Kažkas 2000 metais bandė įveisti naujų žuvų rūsių šioje vietoje. Buvo įleista keletas egzotinių Koi žuvų bei šamų. Maža populiacija pradėjo klestėti ir dabar tai pavirto į nuostabų miesto akvariumą, kuris pats išsilaiko be papildomos priežiūros“ – aiškino Jesse savo dienoraštyje. „Kai kurie žmonės mano, kad prekybos centras buvo specialiai sudegintas, nes jis buvo per aukštas Bankoko senamiesčiui. Labai daug žmonių Bankoko senamiestyje buvo labai pikti kai jis buvo pastatytas, nes tai buvo lyg įžeidimas, jog kažkoks pastatas yra aukštesnis nei Didieji Karališkieji rūmai.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>