Gamta, Gyvūnai, Įvairenybės, Medicina, Mokslas

Kaip veikia mūsų uoslė?

 Moterys turi geresnę uoslę nei vyrai. Aktyviausia moters uoslė būna ovuliacijos metu ir laukiantis kūdikio. Anot mokslininkų, tai susiję su […]
  •  Moterys turi geresnę uoslę nei vyrai. Aktyviausia moters uoslė būna ovuliacijos metu ir laukiantis kūdikio. Anot mokslininkų, tai susiję su padidėjusiu estrogenų kiekiu organizme. Moterų jautrumas kvapams mažėja su amžiumi, ypač klimakteriniu periodu, vis dėlto net ir vyresnio amžiaus moterų uoslė būna jautresnė nei jų bendraamžių vyrų.
  •  Sveikas jaunas žmogus gali atskirti maždaug 10 tūkstančių skirtingų kvapų. Aišku, uoslės jautrumas priklauso ir nuo kai kurių dalykų. Uoslė susilpnėja sergant kai kuriomis ligomis, vartojant tam tikrus vaistus ir ypač nuolat rūkant. Rūkalių uoslės receptoriai yra tarsi apmirę. Žinoma, panorėjus juos įmanoma pažadinti. Sveiko žmogaus uoslės receptoriai atsinaujina kas 28 dienas, taigi metus rūkyti jau maždaug po mėnesio galima atgauti gerą uoslę.
  •  Uoslė ypač glaudžiai susijusi su prisiminimais. Mokslininkai netgi yra nustatę, jog kai kurie kvapai Grazi nosis adeda žmogui geriau atsiminti. Vienas tokių yra rožių aromatas. Tyrimo metu kambaryje, kuriame mokėsi egzaminui besirengiantys studentai, buvo paskleistas stiprus rožių aromatas. Naktį prieš egzaminą patalpa, kurioje miegojo dalis studentų, taip pat dvelkė rožėmis. Pastebėta, kad studentai, miegoję rožėmis kvepiančioje patalpoje, geriau prisiminė išmoktus dalykus.

www.15min.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>