Stop kadro (angl. stop motion) filmas pavadinimu „Berniukas ir jo atomas“ buvo sukurtas IBM kompanijos, tai galima pavadinti sensacija, ką gali padaryti išradimai. Šis kino filmas, taip pripažintas Guinness rekordu,kaip trumpiausias pasaulyje stop kadro filmas ir yra sukurtas vietoj pikselių naudojant molekules.
Kino filmas galbūt nepretenduos į Oskarą, bet mokslo rūšis panaudota kuriant šį filmą iš tiesų yra stulbinanti. Filmo pagrindinis veikėjas yra berniukas vardu Atomas kuris susidraugauja su atomu. Vaizduojami jų tarpusavio žaismingi nuotykiai. Scenose naudojami tokie veiksmai kaip šokinėjimas ant batuto, šokiai, gaudynės
IBM kompanija atomų judinimui naudojo du tunelinius mikroskopus. Šie mikroskopai yra didžiulės mašinos kurių kiekviena sveria iki dviejų tonų. Jos veikia prie -268 laipsnių pagal Celsijų. Šie mikroskopai padidino atomus 100 mln. kartų kurie buvo padėti ant varinio paviršiaus. Filmui sukurti panaudota 5 tūkst. anglies monoksido molekulių, kurias judino mašina. Komanda išgaudavo paveikslėlį kaskart kai tik molekulės atsidurdavo tinkamose vietose. Iš viso buvo išgauta 242 kadrai ir vėliau sukurtas stop kadro filmas. Visa tai užtruko 10 dienų po 18 valandų, jog kiekvienas kadras būtų išgautas puikiai.
Mašina yra valdoma standartiniu kompiuteriu, o atomai manipuliuojami su super aštriomis adatomis, kurios gali „pajusti“ atomus. Adata naudojama fiziškai pritraukti atomus ir molekules (naudojant elektros srovę) ant paviršiaus ir tada traukti juos į tam tikrą vietą. Šis procesas daro unikalų garsą, vadinamą „atominis rikiavimas“, kuris praneša mokslininkams kada atomai buvo pajudinti.