Pasaulis, Verslas

Narkobaronas Pablo Escobar

Pablas Emilijas Eskobaras Gavirija (Pablo Emilio Escobar Gaviria, 1949 m. gruodžio 1 d. – 1993 m. gruodžio 2 d.) – […]

Pablas Emilijas Eskobaras Gavirija (Pablo Emilio Escobar Gaviria, 1949 m. gruodžio 1 d. – 1993 m. gruodžio 2 d.) – Kolumbijos narkobaronas, eksportavęs kokainą į JAV ir kitas pasaulio šalis. Žiniasklaidos teigimu, tai buvo vienas galingiausių ir tuo pačiu nuožmiausių narkotikų prekeivių istorijoje.

Gyvenimas

Narkobarono karjerą Eskobaras pradėjo Medeljino (Kolumbija) gatvėse vogdamas automobilius. Veikiai pradėjo prekiauti kokainu ir 1970 m. pradėjo kurti savo milžinišką narkoprekeivių imperiją. Manoma, kad savo pakilimo metais Eskobaras iš kokaino uždirbdavo vidutiniškai apie milijoną dolerių per dieną.

Nuo 1980 m. jis pagarsėjo jau tarptautiniu mastu. Jo vadovaujamas Medeljino kartelis užsiėmė stambiu kokaino eksportu į Puerto Riką, Meksiką ir Dominikos Respubliką.

Susitaręs su Kolumbijos valdžia P. Eskobaras sutiko pasiduoti ir būti teisiamas. Specialiai jam buvo įrengtas simboliškai saugomas kalėjimas. P. Eskobaras iš savo „privataus“ kalėjimo toliau vadovavo kartelio veiklai. 1992 m. valdžiai pabandžius jo ryšius apriboti liepos 22 d. kartu su savo šalininkais pabėgo iš kalėjimo ir 1993 m. žuvo per susišaudymą su JAV spec. tarnybomis.

Faktai

Teigiama, jog jis turėjo tiek daug pinigų, kuriuos gavo iš savo veiklos, jog žiurkės per metus suėsdavo apie 1 mlrd. JAV dolerių.

Pablo gaunamas pelnas ir jo visas turtas buvo sunkiai suvokiamas. Pasak Roberto Escobar (Pablo Escobar brolis), vienu metu, kuomet jų pelnas per metus siekė apie 20 mlrd. JAV dolerių, jie nurašydavo apie 10 procentų (~2 mlrd.) pelno, nestiek suėsdavo žiurkės, nukentėdavo nuo vandens saugyklose ar kitais būdais prarasti.

Dar vienas labai įdomus faktas, tas, kad kas mėnesį Pablo išleisdavo po 2500 dolerių guminiams raiščiams, kurie buvo skirti surišti pinigus.

Pablo Escobar masiškai papirkinėjo pareigūnus, jo papirkinėjimams netgi buvo skirta frazė „silver or lead“ kas reiškia imk kyšį arba gauk kulką.

Taip pat turėjo kariuomenę, kuri galėjo apginti jo kokaino rojų nuo kitų grupuočių ar policijos.

Filmas:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>