Elektronika, Technologijos, Verslas

Ką reiškia įmonių pavadinimai

Mus aplink supa gausybė įvairiausių įrenginių, prietaisų, bet ar kada teko susimastyti, kodėl įmonės kuriančios juos, buvo taip pavadintos, nuo […]

Mus aplink supa gausybė įvairiausių įrenginių, prietaisų, bet ar kada teko susimastyti, kodėl įmonės kuriančios juos, buvo taip pavadintos, nuo ko kilo įmonių pavadinimai? Visa tai pateiksime žemiau esančiame sąraše galėsite sužinoti įvairių įmonių pavadinimų kilmę.

ACER – lotyniškai „aštrus“ – 1976 metais kompanijos „Multitech“ sukurtas prekės ženklas kompiuterių serijai.

AEG – pavadinimo “Allgemeine Elektrizitäts-Gesellschaft” , vok. „Bendroji elektros kompanija” abreviatūra.

AKAI – pagal kompanijos įkūrėją Masukiči Akai.

ALCATEL-LUCENT – pavadinimas „Alcatel“ yra abreviatūra nuo žodžių „Société Alsacienne de Constructions Atomiques, de Télécomunications et d’Electronique » – pranc. « Elzaso branduolinių tyrimų, telekomunikacijos ir elektronikos bendrovė“. Kompanija 2006 metais susijungė su „Lucent Technologies“, taip pavadintą pagal lotynišką žodį „šviečiantis“, pabrėžiant kompanijos verslo filosofiją.

APPLE – angl. „obuolys“, mėgiamiausias kompanijos įkūrėjo Steve Jobs vaisius. Taip pavadindamas savo kompaniją, jis siekė sušvelninti ir pagyvinti tuo metu vyravusį niūrų kompiuterių verslo įvaizdį.

ASUS – 1989 metais Taivanyje įkurta kompanija taip pavadinta pagal graikų mitologinį žirgą “Pegasus”. Pirmosios trys originalaus pavadinimo raidės buvo pašalintos, siekiant abėcėlinės pirmenybės.

BANG AND OLUFSEN – pagal įkūrėjų Peter Bang ir Svend Olufsen pavardes.

BAUKNECHT – kompanija taip pavadinta pagal 1919 metais įkurtos elektros prietaisų taisyklos savininką Gottlob Bauknecht (dabar – „Whirlpool“ korporacijos padalinys ir prekės ženklas).

BenQ – santrumpa nuo angliškos frazės “Bringing Enjoyment and Quality (to life)” – “atnešantis pasitenkinimą ir kokybę (į gyvenimą)”.BLAUPUNKT

BLAUPUNKT – vok. “Mėlynas taškas” – 1923 metais įkurta kompanija iš pradžių vadinosi “Ideal” ir gamino ausines. Pagal kompanijos kokybės standartus, jei gaminys praeidavo kokybės testus, ant jo buvo uždedamas mėlynas taškas. Taip „Ideal“ kompanijos ausinės greitai tapo žinomos rinkoje, kaip „mėlynieji taškai“ („blau Punkte“). Kokybės simbolis greitai tapo prekės ženklu, ir prekės ženklas tapo kompanijos pavadinimu 1938 metais.

BOSCH – pagal kompanijos įkūrėją Robert Bosch. Beje, „grybuko“ formos ženklelis, visada esantis šalia „Bosch“ pavadinimo simbolizuoja „inkarą“ – kompanijos išrastą žemos įtampos magnetą benzininiams varikliams.

CANON – kompanijos pavadinimas kilo nuo 1935 metais Japonijos kompanijos „Tiksliųjų optinių instrumentų laboratorija“ pagaminto pirmojo fotoaparato „Kwanon“, reiškiančio budistinio japoniško gailestingumo ir užuojautos Bodisatvos (elgesio idealo) vardą.

CASIO – pagal kompanijos įkūrėją Kašio Tadao.

CISCO – sutrumpintai „San Francisco“ (San Franciskas) . Taip pat manoma, kad pavadinimas gali reikšti ir „CIS-co“: „Computer Information Services“ – taip vadinosi skyrius Stanfordo universitete, kur dirbo kompanijos įkūrėjai.

COMPAQ – pavadinimas kilęs iš dviejų sujungtų žodžių „Computer“ ir „Pack“; arba iš „Compatibility And Quality; arba iš pačio pirmojo kompanijos pagaminto nešiojamojo kompiuterio “Compaq Portable”.

DELL – pagal kompanijos įkūrėją Michael Dell.

“EA Games” – abreviatūra nuo žodžių “Electronic Arts” (angl. – “Elektroniniai menai”).

DYSON – pagal kompanijos įkūrėją James Dyson.

ELECTROLUXELECTROLUX – pirmas kompanijos pavadinimas buvo „Elektrolux“, sudarytas iš 1919 metais susijungusių dviejų Švedijos bendrovių – „Elektromekaniska“ (šved. – „Elektromechanika“) ir „Lux“ („šved. – „Aukščiausios kokybės“). Pavadinimas pakeistas į „Electrolux“ tik 1957 metais.

EPSON – santrumpa nuo pirmojo kompanijos elektrinio spausdintuvo, pavadinto “Son of Electronic Printer” (angl. – „Elektrinio spausdintuvo sūnus“).

GARMIN – kompanija pavadinta, sujungus jos įkūrėjų Gary Burrell ir Dr. Min Kao vardus.

GOOGLE – pavadinimas kilęs nuo angliško matematinio termino “Googol”, reiškiančio ypač didelius skaičius (pvz., 10100, t.y., vienetas su šimtu nulių). Taip pavadindami kompaniją, jos įkūrėjai siekė pabrėžti „Google“ misiją – sukaupti neįtikėtinų dydžių informacijos kiekius savo virtualiose saugyklose.

GRUNDIG – kompanija pavadinta pagal jos įkūrėją Max Grunding.

HARMAN KARDON – pagal kompanijos įkūrėjus – Dr.Sidney Harman ir Bernard Kardon.

HITACHI – vietovė Japonijoje, pažodžiui “saulėtėkis”.

HP – dviejų kompanijos įkūrėjų Bill Hewlett ir Dave Packard pavardžių santrumpa. Anksčiau ilgus metus kompanija vadinosi “Hewlett-Packard”, o ją įkuriant Bill ir Dave metė monetą, siekdami nuspręsti, ar kompanija vadinsis “Hewlett-Packard”, ar “Packard-Hewlett”.

IBM – pavadinimo „International Business Machines“, angl. „Tarptautinės verslo mašinos“ abreviatūra.

FUJI – kompanija pavadinta pagal aukščiausią Japonijos kalną Fudži.

INDESIT – darinys iš žodžių “In-Day-Sit”. Ši 1911 metais Anglijoje įkurta kompanija, gaminusi virtuvinius prietaisus, tokiu pavadinimu simbolizavo siekį palengvinti moterų-namų šeimininkių gyvenimą.

INTEL – šis užrašas, kurį Jūs matote kiekvieną kartą įjungdami savo kompiuterius, iš tikrųjų reiškia du sujungtus žodžius – “Integrated Electronics”, angl. – “Integruota elektronika”.

JBL – kompanijos įkūrėjo James Bullough Lansing vardo inicialai.

JVC – pavadinimo “Japan Victor Company” abreviatūra. Pirmasis kompanijos pavadinimas buvo “The Victor Talking Machine of Japan, Limited”, ir įkurta ji buvo kaip didžiausios JAV fonografų kompanijos “Victor Talking Machine Company” padalinys Japonijoje. Nors pirmoji JVC produkcija buvo plokštelės ir gramofonai, tačiau būtent ši kompanija 1939 metais pagamino pirmąjį Japonijos televizorių.

Elektronikos įmonėsKENWOOD – pagal kompanijos įkūrėją Keneth (Ken) Wood.

KODAK – kompanijos įkūrėjas George Eastmanas mėgo raidę „K“, kurią laikė stipriu ir aštriu garsu. 1888 metai parinkdamas savo kompanijai tokį pavadinimą, jis siekė trijų tikslų – neįprasto ir trumpo žodžio, neįmanomo ištarti kitaip jokia kita kalba, ir tai, kad jis neturėtų jokių asociacijų su kitu daiktu ar reiškiniu. Neteisingai manoma, kad toks kompanijos pavadinimas atsirado nuo jo skambesį primenančio fotoaparato užrakto garso.

KONICA – pagal kompanijos įkūrėją japoną Konishiya Rokubeiten.

la PAVONI – pagal kompanijos įkūrėją, italą Desiderio Pavoni, 1902 metais sukūrusį pirmąją pasaulyje automatinį espresso kavos aparatą.

LEICA – dviejų žodžių “Leitz” (pagal kompanijos įkūrėją Ernst Leitz) ir “Camera” junginys.

LENOVO – junginys iš „Le“ (pagal ankstesnįjį kompanijos pavadinimą „Legend“) ir „novo“ (pseudolotyniškai – „naujas“).

LEXMARK – šis buvęs IBM spausdintuvų gamybos padalinys pavadintas pagal JAV miestą Lexington, kuriame įsikūrusi dabartinė kompanijos kompanijos būstinė.

LG – dviejų populiarių Korėjoje prekės ženklų „Lucky“ ir „Goldstar“ abreviatūra. Iki pavadinimo LG atsiradimo 1995 metais, kompanijos produktai pasaulyje buvo parduodami su prekės ženklu „Goldstar“, o „Lucky“ buvo tik Korėjos rinkai skirtų skalbimo ir valymo priemonių prekės ženklas.

LIEBHERR – pagal kompanijos įkūrėją Hans Liebherr.

LOEWE – pagal kompanijos įkūrėją Dr.Siegmund Loewe.

MAXELL – ši kompanija buvo pavadinta pagal savo pirmuosius gaminius – “maximum capacity dry cell” – angl. “didžiausios talpos sausuosius elementus”.

MICROSOFT – junginys iš dviejų žodžių „Microcomputer Software“ – angl. – „Mikrokompiuterio programinė įranga“. Iki 1987 metų kompanija vadinosi „Micro-Soft“.

MINOLTA – abreviatūra nuo žodžių „Machinery Instruments and Optical Lens Tashima“ (angl. – „Tašimos mechanizmų instrumentai ir optiniai lęšiai“), pagal kompanijos įkūrėją Kazuo Tashima.

MITSUBISHI – junginys iš dviejų japoniškų žodžių, reiškiančių „Trys deimantai“.

MOTOROLA – kompanijos įkūrėjas Paulas Galvinas 1947 metais sugalvojo šį pavadinimą savo pradėtiems gaminti automobiliniams radijo imtuvams. Tais laikais garso aparatūros gamintojų tarpe buvo madinga pavadinimui suteikti galūnę „ola“ – taip ir atsirado šis pavadinimas, reiškęs „judėjimą ir garsą“.

MOULINEX – prancūzas Jean Mantelet 1932 metais sukonstravo automatinę daržovių pjaustyklę, kurią pavadino “Moulinette” (pagal prancūzišką žodį “moulin” – “malūnas”). Ir visi kiti jo gaminiai buvo pavadinami žodžiais, turinčiais kamieną “Mouli”. 1956 metais pagamintas kavos malimo aparatas “Moulinex” (pridėjus galūnę “expansion” – angl. “plėtra”) buvo toks populiarus, jog pagal jį ir buvo pavadinta ši kompanija.

NIKON – dviejų japoniškų žodžių „Nippon kogaku“ junginys, reiškiantis „Japoniška optika“.

NINTENDO – senovine japonų kalba pažodžiui, „Dangiškų reikmenų parduotuvė“. Pirmasis šios 1899 metais įkurtos kompanijos gaminys buvo kortos stalo žaidimams.

NOKIA – kompanija buvo įkurta Suomijos mieste Nokia, įsikūrusiame prie Nokia upės.

OLYMPUS – 1919 metais įkūręs Japonijos foto aparatų kompaniją Takačiho Seisakušo pavadino ją savo vardu. 1936 metais pagamintas pirmasis kišeninis foto aparatas “Olympus” (pagal Olimpą – graikų mitologinių dievų kalną) buvo toks populiarus, jog kompanija ją padarė savo oficialiu pavadinimu 1949 metais.

ORACLE – angl., „Orakulas“. Taip šeštajame ORACLE dešimtmetyje vadinosi JAV Centrinės Žvalgybos Agentūros projektas, siekiantis sukurti programinę-analitinę sistemą, kuri galėtų surasti atsakymus į visus klausimus. Projektas buvo nutrauktas, tačiau jį vykdžiusios kompanijos „Relational Technology Inc.“ vadovai nusprendė tęsti sistemos kūrimą savo lėšomis. Netrukus pagal ją ir buvo pervadinta pati kompanija.

PANASONIC – junginys iš dviejų lotyniškų žodžių, reiškiančių „Visuotinis garsas“. Šis Japonijos kompanijos „Matsushita“ padalinys penktajame dešimtmetyje buvo įkurtas radijo imtuvams gaminti pagal Nyderlandų kompanijos „Philips“ padovanotas technologijas.

PENTAX – junginys iš dviejų techninių terminų – „Pentaprizminis refleksas“ (angl. – „PENTAprism refleX“). Japonijos kompanija „Asahi“ pradėjusi gaminti šiuos pirmuosius pasaulyje foto aparatus su pentaprizminiu vaizdo ieškikliu ir refleksinio veidrodžio sistema, vėliau pagal juos pakeitė ir savo pavadinimą.

PHILIPS – ši Nyderlandų kompanija taip vadinasi pagal jos įkūrėją Gerard Philips.

PIONEER – Japonijos kompanija “Evangelinės elektros dirbtuvės” taip buvo pervadinta pagal didelės komercinės sėkmės sulaukusį 1937 metais sukurtą “dinaminį” radijo garsiakalbį, kurį dėl ypatingos konstrukcijos kompanijos įkūrėjas Nozomu Macumoto “pakrikštijo” “Pradininku” („Pionieriumi“).

ROWENTA – pagal įkūrėją, vokietį Robert Weintraud. Ši 1909 metais įkurta kompanija iš pradžių gamino rūkymo aksesuarus ir kanceliarines prekes.

SAMSUNG – korėjiečių kalba – “Trys žvaigždės”.

SANYO – japonų kalba – “Trys vandenynai”.

SEGA – junginys iš žodžių “Service Games of Japan”. Taip vadinosi amerikiečių kompanija, įkurta tiekti stalo žaidimus JAV karinėms bazėms Japonijoje.

SHARP – Japonijos kompanija, pavadinta pagal pirmąjį savo gaminį – 1915 metais išrastą “amžinai smailą” pieštuką. Kai 1923 metais Žemės drebėjimas sunaikino pieštukų gamyklą, kompanija persikvalifikavo ir pradėjo gaminti radijo imtuvus. Būtent „Sharp“ pagamino pirmąjį pasaulyje tranzistorinį kalkuliatorių 1964 metais, ir pirmąjį skystųjų kristalų ekraną (LCD) 1973 metais.

SIEMENS – pagal kompanijos įkūrėją Werner von Siemens.

SMEG – akronimas nuo itališkų žodžių „Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla“, reiškiančių „Metalo emaliavimo fabrikas Guastaljos kaime, esančiame Emilia regione“.

SONY – kompanijos pavadinimas kilo nuo lotyniško žodžio „sonus“, reiškiančio „garsą“, bei nuo žodžio „sonny“, amerikietiškame žargone apibūdinančio gabų vaiką. „Nes iš pradžių mes buvome gabūs vaikai, dirbantys garso ir vaizdo srityse“, – taip aiškino pavadinimo kilmę kompanijos įkūrėjas Akio Morita. Kompanija buvo įkurta 1946 metais kaip “Tokijo telekomunikacijų inžinerijos korporacija”, ir 1958 metais pervadinta į “Sony”.

TDK – pavadinimo “Tokyo Denki Kagaku” (japonų k. – “Tokijo metalo dirbiniai”) akronimas. Ši kompanija iš pradžių buvo įkurta ferito šerdims gaminti.

TEFAL – junginys iš dviejų žodžių – “Teflon” ir “Aluminum”. Būtent iš šių medžiagų lydinio buvo sukurta pirmoji pasaulyje “neprideganti” keptuvė.

TOSHIBA – pavadinimas sukurtas sujungus dvi firmas – “Tokyo Denki” („Tokijo elektros kompanija“) ir “Shibaura Seisaku-sho” („Šibaura inžinerijos dirbtuvės“).

WHIRLPOOL – (angl. – „Sukūrys, verpetas“) 1911 metais įkurta kompanija iš pradžių vadinosi „Upton Machine Company“. 1957 metais pervadinta „Whirlpool Corporation“ pagal 1948 metais sukurtą skalbyklę „Whirlpool“ – turinčią tuo metu pirmąją pasaulyje verpetinę vandens cirkuliacijos sistemą .XEROX

XEROX — pagal terminą “kserografija” (graikiškai “xeros” – „sausas“ ir „graphos“ – „raštas“). 1906 metais įkurta kompanija iš pradžių vadinosi The Haloid Company“. 1949 metais pagamintas pirmasis kopijavimo aparatas “XeroX” buvo toks populiarus, jog kompanija persivadino “Haloid Xerox” 1958 metais.

YAHOO – šį terminą sukūrė „Guliverio kelionių“ autorius Jonathanas Swiftas, šioje knygoje „yahoo“ vadinęs atstumiančios išvaizdos padarus. Kompanijos „Yahoo!“ įkūrėjai Davidas Filo ir Jerry Yangas save laikė būtent „yahoo“ didžiajame korporaciniame versle. Kartais neteisingai manoma, jog „Yahoo!“ pavadinimas kilo nuo JAV pietinėse valstijose populiaraus džiaugsmą reiškiančio šūksnio.

ZANUSSI – kompanija atsirado iš 1916 metais meistro Antonio Zanussi įkurtų metalinių krosnelių dirbtuvių.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>