Įvairenybės, Kita, Pasaulis

5 keisčiausi ir įdomiausi su gamta susiliejantys namai

Siūlome kuriam laikui užmiršti didmiesčio šurmulį ir atsigręžti į gamtą. Čia gausu pačios gamtos ir žmogaus kūrybiškumo derinių. Siūlome pažvelgti į 5 įdomiausius ir keisčiausius ekologiškus namus, atrodytų, sukurtus pačios gamtos.

1. Akmeninis namas, Portugalija

Keisčiausi ir įdomiausi su gamta susiliejantys namai

Feliciano Guimarães/Flickr.com nuotr./Keisčiausi ir įdomiausi gamtoje ir iš gamtos pastatyti namai

Šis namelis pastatytas tarp 4 didžiulių akmenų, o jo langai žvelgia į vėjo malūnais pasidabinusius plačius laukus. Šio namo interjeras primena Akmens amžių. Be to, jame yra uoloje išskobtas baseinas.

2. Namas ant Drinos upės, Serbija

http://www.youtube.com/watch?v=_vjV9kOPgaQ

Štai jau kone 45-erius metus šis mažytis namelis svirduliuoja pačioje uolos viršūnėje, vidury Drinos upės. Jo šeimininkas šį namelį su keliais draugais pastatė dar būdamas paauglys. Draugai nutarė savo mėgiamoje poilsio vietoje pasistatyti nedidelį prieglobstį. Vienas jų taip ir liko čia gyventi, o jo geriausi draugai karts nuo karto lanko jį, atplaukdami iki uolos valtimi. Per šio namo istoriją keli potvyniai jį buvo kone visiškai sunaikinę, tačiau vietos gyventojai kiekvieną kartą užtikrintai atstatinėjo savo krašto pasididžiavimą.

3. Namas uolose Festoje, Misurio valstija, JAV

Keisčiausi ir įdomiausi su gamta susiliejantys namai

Kvraudio.com nuotr./Keisčiausi ir įdomiausi gamtoje ir iš gamtos pastatyti namai

Iš pradžių šią uolą į pietus nuo Sant Luis miesto gyventojai naudojo kaip čiuožyklą, vėliau joje įrengta koncertinė aikštelė. Tačiau neseniai erdvė uoloje paversta itin šiuolaikišku namu su trimis miegamaisiais kambariais. Dėl kalkakmenio sienų savybių namą lengva šildyti – tam panaudojama geoterminė žemės šiluma. Būtent todėl šiuo namu itin žavisi ekologinių pastatų mėgėjai.

4. Namai iš durpių, Islandija

Keisčiausi ir įdomiausi su gamta susiliejantys namai

Wikimedia.org nuotr./Keisčiausi ir įdomiausi gamtoje ir iš gamtos pastatyti namai

Islandai pradėjo rausti namus žemėje daug anksčiau, nei žeminėse slėpdavosi partizanai, ar jas pamilo ekologiško gyvenimo būdo mylėtojai. Islandijos žemė tarnauja puikia izoliacine medžiaga, todėl šių namų gyventojai gyvena šiltai ir sausai. Jų nekankina drėgmė ir nuolatinis vėjas. Be kita ko, durpinis namas – tai vienas patogiausių ir pigiausių būdų pasistatyti namus Islandijoje, mat čia statybinių medžiagų pasirinkimas itin menkas.

5. Kabantys namai Kuenke, Ispanija

Keisčiausi ir įdomiausi gamtoje ir iš gamtos pastatyti namai

Wikimedia.org nuotr./Keisčiausi ir įdomiausi gamtoje ir iš gamtos pastatyti namai

Kai ispanų Kuenko mieste pradėjo trūkti gyvenamojo ploto, o vietos plėsti miestą nebebuvo, jis pradėjo augti į viršų. Kai kurie iš „kabančių namų“, pastatyti virš uolėtų skardžių, siekia 8 aukštus.

Keisčiausi ir įdomiausi gamtoje ir iš gamtos pastatyti namai

123rf.com nuotr./Kuenkas

www.15min.lt

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>