Siūlome kuriam laikui užmiršti didmiesčio šurmulį ir atsigręžti į gamtą. Čia gausu pačios gamtos ir žmogaus kūrybiškumo derinių. Siūlome pažvelgti į 5 įdomiausius ir keisčiausius ekologiškus namus, atrodytų, sukurtus pačios gamtos.
1. Akmeninis namas, Portugalija
Šis namelis pastatytas tarp 4 didžiulių akmenų, o jo langai žvelgia į vėjo malūnais pasidabinusius plačius laukus. Šio namo interjeras primena Akmens amžių. Be to, jame yra uoloje išskobtas baseinas.
2. Namas ant Drinos upės, Serbija
http://www.youtube.com/watch?v=_vjV9kOPgaQ
Štai jau kone 45-erius metus šis mažytis namelis svirduliuoja pačioje uolos viršūnėje, vidury Drinos upės. Jo šeimininkas šį namelį su keliais draugais pastatė dar būdamas paauglys. Draugai nutarė savo mėgiamoje poilsio vietoje pasistatyti nedidelį prieglobstį. Vienas jų taip ir liko čia gyventi, o jo geriausi draugai karts nuo karto lanko jį, atplaukdami iki uolos valtimi. Per šio namo istoriją keli potvyniai jį buvo kone visiškai sunaikinę, tačiau vietos gyventojai kiekvieną kartą užtikrintai atstatinėjo savo krašto pasididžiavimą.
3. Namas uolose Festoje, Misurio valstija, JAV
Iš pradžių šią uolą į pietus nuo Sant Luis miesto gyventojai naudojo kaip čiuožyklą, vėliau joje įrengta koncertinė aikštelė. Tačiau neseniai erdvė uoloje paversta itin šiuolaikišku namu su trimis miegamaisiais kambariais. Dėl kalkakmenio sienų savybių namą lengva šildyti – tam panaudojama geoterminė žemės šiluma. Būtent todėl šiuo namu itin žavisi ekologinių pastatų mėgėjai.
4. Namai iš durpių, Islandija
Islandai pradėjo rausti namus žemėje daug anksčiau, nei žeminėse slėpdavosi partizanai, ar jas pamilo ekologiško gyvenimo būdo mylėtojai. Islandijos žemė tarnauja puikia izoliacine medžiaga, todėl šių namų gyventojai gyvena šiltai ir sausai. Jų nekankina drėgmė ir nuolatinis vėjas. Be kita ko, durpinis namas – tai vienas patogiausių ir pigiausių būdų pasistatyti namus Islandijoje, mat čia statybinių medžiagų pasirinkimas itin menkas.
5. Kabantys namai Kuenke, Ispanija
Kai ispanų Kuenko mieste pradėjo trūkti gyvenamojo ploto, o vietos plėsti miestą nebebuvo, jis pradėjo augti į viršų. Kai kurie iš „kabančių namų“, pastatyti virš uolėtų skardžių, siekia 8 aukštus.