Įvairenybės, Pasaulis

Griežčiausia pasaulyje laisvės atėmimo bausmė

Griežčiausia galima laisvės atėmimo bausmė Lietuvoje yra laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Tuo tarpu kai kuriose šalyse laisvės atėmimo bausmių […]

Griežčiausia galima laisvės atėmimo bausmė Lietuvoje yra laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Tuo tarpu kai kuriose šalyse laisvės atėmimo bausmių trukmė nėra taip ribojama – kartais bausmių trukmė yra ilgesnė negu įprasto žmogaus gyvenimo trukmė. O ar kada pagalvojote koki yra griežčiausia kada nors skirta laisvės atėmimo bausmė?

1972 metais buvo pareikalauta dvidešimtmetį, Palma de Maljorkoje nuteisi 384 912 metų trukmės laisvės atėmimo bausme dėl to, kad jis nepristatė laiškų adresatams. Vaikinui, kuris nepristatė tūkstančio laiškų skirtiems adresatams, Ispanijos teismas skyrė šią laisvės atėmimo bausmę. Tai buvo ilgiausia paskirta laisvės atėmimo bausmė istorijoje.

Antra pagal ilguma ir griežtumą bausmė buvo paskirta 1981 metais Tuscaloosos teismo, Alabamoje. Dudley Wayne’ui Kyzeriui už brutalų savo žmonos nužudymą buvo skirta 10 000 metų laisvės atėmimo bausmė bei dvi papildomos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už savo uošvienės bei koledžo studento nužudymus. Kyzeris buvo apskundęs šią bausmę, tačiau apeliacinio teismo teisėjas skundą atmetė, kadangi Kyzeris praleido 30-ies dienų apskundimo terminą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>