Augalai, Gamta

Tūkstančiai keistų, žalių rutulių Australijos paplūdimyje

Ką pagalvotumėte, jei vieną rytą nuėję, kad ir Baltijos jūros paplūdimį, ten išvistumėte tūkstančius paplūdimio smėlyje besivoliojančių  žalių, minkštų, idealios […]

Ką pagalvotumėte, jei vieną rytą nuėję, kad ir Baltijos jūros paplūdimį, ten išvistumėte tūkstančius paplūdimio smėlyje besivoliojančių  žalių, minkštų, idealios ovalios formos rutulių ?

Su tokia gamtos anomalija visai neseniai susidūrė Sydnėjaus gyventojai Australijoje. Pasak vietinių šie dariniai atsirado iš po nakties ir jų yra nesuskaičiuojama daugybė. Vietiniai gyventojai dar niekada nebuvo matę nieko panašaus, todėl kai kurie net ėmė spėlioti, jog galbūt tai yra susiję su NSO. Žinoma, ilgai netrukus Naujojo Pietų Velso universiteto profesorius Alistairas Poore‘as atskleidė, kad tai tikrai nėra objektai iš kitos galaktikos. Pasak profesoriaus šie keisti, žali kamuoliai yra retos rūšies jūrų dumbliai. Jie susisuka į tokius kamuolius, kad apsisaugotų nuo grobuonių.

Profesorius pasakoja, jog kartais pasitaiko, kad negyvos jūržolės susivynioja ir sudaro įvairius gumulus, tačiau šie kamuoliai atrodo kaip gyvi, nes jie sudaryti iš tam tikros dumblių rūšies gyvenančių laisvai ir gebančių susijungti ir sudaryti sferos formos kamuolius. O kaip jie suformuoja į tokias geometriškai tobulas figūras išlieka dar viena gamtos paslaptimi.

Vaizdo reportažas apie šiuos keistus darinius:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>