Žemė

Saulė – apvaliausias objektas visatoje

Atradimas, jog mūsų Saulė yra beveik tobulo rutulio formos šokiravo mokslininkus, kurie atliko tikslius Saulės matmenų matavimus. Tai yra netikėta, […]

Atradimas, jog mūsų Saulė yra beveik tobulo rutulio formos šokiravo mokslininkus, kurie atliko tikslius Saulės matmenų matavimus. Tai yra netikėta, kadangi mokslininkai manė, jog artimiausia žvaigždė ties ekvatoriumi yra kiek išsipūtusi.
Saulė aplink savo ašį apsisuka per 28 dienas, nes ji neturi tvirto paviršiaus, bet tokiu atveju ji turėtų būti šiek tiek susiplojusi.

Saulės diametras siekia 1,4 milijonų kilometrų, tačiau skirtumas tarp jos diametro ties pusiauju ir polių yra vos 10 kilometrų.

Tai reiškia, jog jeigu Saulė būtų kamuolys, kurio diametras siektų vos 1 metrą. Ir nors Saulėje beveik viskas keičiasi, tame tarpe ir 11 metų Saulės dėmės ciklas, tačiau jos forma – ne.

Taigi, po 50 metų tyrimų, galima teigti, jog Saulė yra pats apvaliausias žinomas objektas visatoje.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>