Gamta, Kita, Žemė

Rožinis ežeras

Rožinis ežeras, Retba (pranc. Lac Rose) yra Žaliojo kyšulio šiaurėje, į šiaurės rytus nuo Senegalo sostinės Dakaro. Ežeras taip vadinamas […]

Rožinis ežeras, Retba (pranc. Lac Rose) yra Žaliojo kyšulio šiaurėje, į šiaurės rytus nuo Senegalo sostinės Dakaro.

Ežeras taip vadinamas dėl jo rožinės spalvos vandens, kuris nusidažo tokia spalva sausuoju laikotarpiu (nuo lapkričio iki birželio). Taip pat ežeras žinomas dėl savo didelio druskingumo, kuris vietomis siekia iki 40%. Panašus druskingumas yra ir Negyvosios jūros, o tai leidžia žmonėms lengvai plūduriuoti vandens paviršiuje.

Druska yra eksportuojama visame regione, ją išgauna apie 3000 vyrų ir moterų iš visos Vakarų Afrikos, kurie dirba 6-7 valandas per dieną. Apsaugai nuo druskos Rožiniame ežere darbininkai naudoja „Beurre de Karité“  (taukmedžio sviestą, pagamintą iš Shea riešutų, kurie padeda išvengti audinių pažeidimų). Išgauta druska yra naudojama Senegalo žvejų žuvų konservavimui, taip pat daugeliui tradicinių receptų.

Žuvys prisitaikė prie didelio druskos kiekio ežere, jos sugeba pašalinti iš vandens nereikalingą druskos kiekį. Rožiniame ežere žuvys yra maždaug keturis kartus mažesnės nei gyvenančios įprastoje aplinkoje, dar žinomos kaip – druskos vandenių nykštukės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>