Istorija ir archeologija, Mokslas

Faktai ir paslaptys apie didžiąją Egipto piramidę

Didžiausia pasaulyje piramidė dar žinoma Cheopso piramidės vardu, stovi Egipte šalia kitų piramidžių. Nors ši piramidė buvo pastatyta maždaug 2650−2500 […]

Didžiausia pasaulyje piramidė dar žinoma Cheopso piramidės vardu, stovi Egipte šalia kitų piramidžių. Nors ši piramidė buvo pastatyta maždaug 2650−2500 pr. m, ji iki šiol turi daugybę mokslininkams nepaaiškinamų dalykų susijusių su jos statybą ir architektūra. Nenuostabu, kad ji yra tokia populiari.

Pateikiame keletą įdomiausių faktų apie šį statinį:

  • Šis statinys yra toks įspudingas jog yra įtrauktas į 7 pačių fantastiškiausių pasaulio objektų sąrašą, vadinamą 7-iais pasaulio stebuklais. Tiesa tai yra paskutinis išlikęs stebuklas iš šio sąrašo.
  • Pačios piramidės aukštis siekia 147m., Plotas užima 40 000 kvadratinių metrų, o pati ji pastatyta iš 200 eilių milžiniškų, 2.5 tonos sveriančių akmenų, kurių išviso yra apie 2 milijonus. bendras šio statinio svoris siekia 6 400 000 tonų. Kadangi visas statinys yra iš akmens masės, jo viduje palaikoma pastovi vidutinė žemės temperatūra (20 laipsnių pagal Celcijų). Milžiniški kertiniai akmenys yra tolygios apskritimo formos, o jų lanksti konstrukcija leidžia pastatui lengvai „išgyventi“ akmens poslinkius dėl karščio poveikio ar žemės drebėjimo. Todėl jau beveik 5 tūkstančius metų stovinčios piramidės struktūra visiškai nepasikeitė.
  • Cheopso piramidė yra vienas iš tiksliausių Pasaulio statinių. Jos paklaida – tik 3 laipsniai nuo geografinės šiaurės. Šis architektūros stebuklas stovi pačiame žemyninės dalies centre. Rytinė/vakarų lygiagretė ir šiaurės/pietų meridiana susikerta tik dviejose Pasaulio vietose: viena jų yra vandenyne, kita – toje vietoje, kur stovi Cheopso piramidė.
  • Piramidėje esantis granitinis faraono karstas yra per „didelis“, kad tilptų per siaurius piramidės koridorius, todėl manoma, kad jis buvo padėtas dar statybos proceso metu. Panaudojant mikroskopinę analizę ištirta, kad jis pagamintas iš kieto granito. Šio daikto gamybai reikėjo bronzinių 2,5 – 3 metrų ilgio specialių pjūklų, o jų dantys turėjo būti iš safyrų. Žinoma, karsto apdirbimo procesui reikėjo labai didelės fizinės jėgos. Kokiu būdu tai buvo atlikta, kaip pats visos piramidės pastatymas kol kas niekas neišsiaiškino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>