Įvairenybės

Maudymosi kostiumeliai – įdomūs faktai apie juos

Maudymosi kostiumeliai, kokius įdomesnius faktus apie juos žinote? Žemiau pateiksime vieną kitą mintį, kurios galbūt dar nežinojote. Taigi..   Ar […]

Maudymosi kostiumeliai, kokius įdomesnius faktus apie juos žinote? Žemiau pateiksime vieną kitą mintį, kurios galbūt dar nežinojote. Taigi..

 

  • Ar žinojote, kad pats brangiausias maudymosi kostiumelis pasaulyje yra pagamintas iš begalės deimantų? Maudymukas sudarytas iš 150 karatų deimantukų, kurie yra įvairaus dydžio. O šio gaminio vertė yra 30 milijonų JAV dolerių. Šedevras pagamintas dviejų asmenų – Steinmetz Diamonds ir Susan Rozen. Įspūdinga, tiesa?
  • Maudymosi kostiumeliai pasiekė visai kitą lygį, kai buvo sukurtas besiūlis ir iš poliuterano medžiagos. Tai įvyko 2008 metais, kai buvo palaikant glaudžius ryšius su NASA, Speedo firma sukurė šį besiūlį maudymuką. Jis buvo labai aptakus ir leido vandenyje kur kas greičiau judėti. Bet po dviejų metų maudymukas buvo uždraustas Tarptautinės plaukimo federacijos ir varžybose plaukikai jais nebegalėjo naudotis. Iki šių dienų nėra tikslaus pagrindimo, kodėl negalima su jais varžytis.
  • Floridoje iki 2005 – ųjų stringai (kelnaitės su juostele) buvo uždrausti. Jeigu aptikdavo, kad kas nors jas dėvėdavo, būdavo skirta 500 JAV dolerių bauda ar 60 dienų kalėjimo. Neįtikėtina, tiesa? O kaip degintis? Juk maudymosi kostiumeliai su stringų kelnaičių tipu puikiai tinka mėgautis saulės voniomis. O Florida pasižymi itin šiltu klimatu.
  • O ar žinojote, kad turime būti dėkingi brazilams, nes jų dėka stringai tapo tokie populiarūs. 1970 – aisias metais šis apatinis trikotazas išpopuliarėjo. Maudymukas irgi buvo pradėtas gaminti su tokio tipo kelnaitėmis.
  • Maudymosi kostiumeliai 2001 metais buvo įamžinti didžiausioje fotosejijoje, kurioje nusipaveikslavo 1010 moteriškių. Dėvimi maudymukai buvo įvairiausių spalvų bei formų. Šis įvykis vyko Australijoje, Sidnėjaus mieste.
  • 1921 – aisiais metais gamintojas pavadinimu Jantzen įvykdė revoliuciją. Jie pakeitė visuotinai priimtiną savoką „Balthing Suit“, kurio reikšmė yra plaukiojimo kostiumas į „Swimming suit“, kurio reikšmė yra maudymosi kostiumas. Tai labai svarbu, nes maudymukas buvo pabrėžtas kaip esantis ne tik plaukiojimo apranga. Su juo galima kur kas daugiau nuveikti. Juk maudymosi kostiumelis skirtas ir pasideginti, ir pasivaikščioti paplūdimiu, ir pažaisti pliažo tinklinį. Jis turi daug funkcijų.
  • Ir pabaigai, ar žinojote, kad maudymukai 20 amžiuje svėrė netgi dvidešimt du svarus? Moterys su jais negalėjo maudytis, nes būtų paskendusios. Geriausiu atveju šokinėdavo per bangas.

1 komentaras

  1. Atskiri maudymosi kostiumėliai

    Tikrai įdomūs faktai apie maudymosi kostiumėlius. Paskutinis faktas keisčiausias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>