Medicina, Mokslas, Technologijos

Žmogus kuriam bus atlikta galvos transplantacija

Valerijus Spiridonovas, 30 metų kompiuterių specialistas iš Rusijos, kuris kenčia nuo retos genetinės raumenų išsekimo ligos. Jis turėtų tapti pirmuoju […]

Valerijus Spiridonovas, 30 metų kompiuterių specialistas iš Rusijos, kuris kenčia nuo retos genetinės raumenų išsekimo ligos. Jis turėtų tapti pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuriam bus atlikta galvos persodinimo operacija, ji turėtų būti atlikta 2016 metais. Naujas kūnas būtų „sveiko“ žmogus kurio smegenys yra mirusios. 36 valandų operacijos kaina, kurią gali atlikti tik viena pažangiausia operacinė su 150 gydytojų ir slaugytojų komanda, apskaičiuota jog sudarytų apie 10,32 mln. €.

Italų chirurgas dr. Sergio Canavero teigia, jog jisGalva gali nukirsti pacientui galvą ir pritvirtinti ją prie sveiko kūno. Procedūros metu, tiek donoro tiek paciento galvos būtų atskirtos nuo savo stuburo smegenų naudojant ultra aštrius ašmenis. Paciento galva tada būtų dedama ant donoro kūno ir prijungta naudojantis Canavero teigimu „stebuklinga sudedamoji dalimi“ – į klijus panaši medžiaga, vadinama polietileno glikoliu – saugikliu sujungsiančiu kartu abu stuburo smegenų galus. Prisiuvus raumenis ir kraujagysles Valerijus bus paguldytas į komą keturioms savaitėms, kad gyjantis kūnas nejudėtų ir tinkamai sugytų.

Valerijus palygino prieštaringai vertinamą procedūrą su kosmoso lenktynėmis pokario metais. „Galų gale tai yra kaip su astronautais. Prieš pirmąjį vyro skrydį į kosmosą, buvo numatyti 300 įvairiausių scenarijų, kas galėjo netikėto nutikti, bet galų gale jam tai pavyko ir tai buvo 301-asis scenarijus“ – pasakojo jis The Daily Mail.

„Ar aš bijau? Taip, žinoma, aš bijau. Bet tai ne tik labai baisu, bet taip pat labai įdomu. Bet jūs turite suprasti, kad aš iš tikrųjų neturiu daug pasirinkimų. Jei nepabandysiu šios galimybės, mano likimas bus labai liūdnas. Su kiekvienais metais mano būklė blogėja“, pridūrė Valerijus.

Kritikai teigia, jog dr. Canavero planai yra „gryna fantazija“. Canavero buvo palygintas su fantastikos gotikos-siaubo veikėju dr. Frankenšteinu. Artūras Caplanas, Niujorko universiteto medicinos centro Langone medicinos etikos direktorius, apibūdino dr. Canavero kaip „pamišėlį“.

Daugiau informacijos žemiau pateiktuose vaizdo įrašuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>