Gamta, Gyvūnai

Medūza, kuri gali gyventi amžinai

Medūza Turritopsis nutricula pripažinta vieninteliu pasaulyje žinomu gyvūnu, kuris gali savarankiškai regeneruotis ir atsinaujinti. Teoriškai, šis ciklas gali kartotis iki […]

Medūza Turritopsis nutricula pripažinta vieninteliu pasaulyje žinomu gyvūnu, kuris gali savarankiškai regeneruotis ir atsinaujinti. Teoriškai, šis ciklas gali kartotis iki begalybės kartų, todėl ji – beveik nemirtinga.

Turritopsis nutricula yra tik 4-5 mm skersmens. Medūza gyvena šiltose atogrąžų vandenyse, Karibų jūroje, bet mokslininkai įtaria, kad šios rūšys yra pasklidusios ir kituose regionuose. Tai unikalus gyvūnas galintis grįžti iš „suaugusiųjų“ medūzos etapo  į „kūdikio“ etapą polipą. Kada medūza pasensta  ji nemiršta, o atnaujina save ir pradeda savo gyvenimą iš naujo.

Tačiau, kaip pažymėjo mokslininkai, nereikia bijoti kad jos paplis visuose vandenyse, kadangi jos turi labai daug plėšrių priešų, kurie jas medžioja maistui. Taip pat jos nėra atsparios ligoms. Biologai ir genetikai studijuoja medūzą, kad galėtų suprasti, kaip visa tai vyksta: kaip pertvarkomos ląstelės iš vienos formos į kitą, kitaip dar vadinama – transformacija.

1 komentaras

  1. Geras, bet nesuzavejo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>