Fizika, Mistika, Mokslas, Nepaaiškinami faktai

Nikola Tesla – mažiau žinomi faktai

6. Nikola Testa kovojo su Obsesiniu kompulsiniu sutrikimu. Mažiau žinomas faktas, jog N. Tesla kovojo su obsesiniu kompulsiniu sutrikimu. Tačiau […]

6. Nikola Testa kovojo su Obsesiniu kompulsiniu sutrikimu.

Nikola Tesla liga

Image source: nationalgeographic.com

Mažiau žinomas faktas, jog N. Tesla kovojo su obsesiniu kompulsiniu sutrikimu. Tačiau jo aistra darbui buvo pavyzdinė, jo kūrybiniai gebėjimai, nustelbė kovą su sutrikimu. Net ir turėdamas psichinę ligą, jis sugebėjo dirbti su Tomu Edisonu. Jo užsidegimas darbui yra tiesiog įkvepiantis.

7. 1892 metais jis išrado radiją ir 1898 metais pirmąjį radijo bangomis valdomą žaislinį laivą.

Ačiū išradėjui, jo dėka mes šiandien galime džiaugtis muzika per radiją. Taip, jis tas žmogus slypėjęs už radijo išradimo. Jis sukūrė pagrindinį radijo dizainą 1892 metais. Po 6 metų, t.y. 1898 metais, išrado pirmąjį radijo bangomis valdomą robotą-laivą. Šis laivas buvo eksponuojamas Elektros parodoje tais pačiais metais. Tai buvo pirmasis tokio tipo išradimas, todėl pateko į pirmuosius Amerikos laikraščių puslapius.

8. N. Tesla pasiūlė kintamos srovės idėją, bet T. Edisono nuolatinės srovės teorija buvo populiaresnė.

Tai istorikai dažnai vadina „Srovių karu“, kai Nikola Tesla ir Tomas Edisonas pasiūlė savo teorijas apie kintamą ir nuolatinę elektros srovę. Edisonas propaguodamas savo nuolatinę elektros srovę visokeriopai teršė N. Teslos ir pačios kintamos elektros srovės vardą. Тačiau, vėliau Teslai viešai atlikus, vieną iš savų eksperimentų, su aukštos įtampos ir aukšto dažnio kintama srove, kada jis pats savo kūną pavertė laidininku ir laikydamas tiesiog savo rankoje žibančią elektros lemputę, visam pasauliui įrodė, kad kintama elektros srovė yra saugesnė.

9. Nikola nuspėjo internetą.

Nikola Tesla internetas

Image source: bigthink.com

Viena iš dieviškųjų N. Tesla vizijų – spėjimas, jog per ateinančius metus pasaulinė bevielio ryšio sistema pasieks kiekvieno namus. Jis buvo taip įsitikinęs savo spėjimu, jog pasiūlė šią schemą J. P. Morganui, kur vaizdavo pasaulinę bevielio ryšio sistemą. Ši gali perduoti telefoninius pranešimus, transliuoti naujienas, muziką, akcijų rinką ir net dalintis nuotraukomis visame pasaulyje. Tesla sakė – „Namų kasdieninis laikraštis bus (vieną dieną) spausdinamas „be laidų“ tiesiog namuose“.

10. 1899 m. Nikola Tesla bevieliu būdų perdavė 100 milijonų voltų elektros energiją.

Tesla coil

Image source: www.teslasociety.com

1899 metais, Tesla atliko garsų eksperimentą, kurio metu perdavė elektros energija belaidžiu būdu. Savo paties eksperimente, perdavė 100 milijonų voltų galios elektros srovę 41.84 km atstumu, kur uždegė 200 lempučių ir paleido elektros variklį. Teslos teigimu energijos nuostolis buvo tik 5%.

Puslapiai: 1 2 3

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>