Technologijos, Transportas

Įdomūs faktai apie autobusus

Nebrangi ir bene pati populiariausia viešojo transporto priemonė – autobusas. Bet ar žinote bent kelis įdomius faktus apie juos? Pateikiame […]

Nebrangi ir bene pati populiariausia viešojo transporto priemonė – autobusas. Bet ar žinote bent kelis įdomius faktus apie juos? Pateikiame jums įdomių faktų, kurių greičiausiai nežinojote, apie autobusus.

Žodis „bus“ yra kilęs iš žodžio „omnibus“, o „omnibus“terminas kilo nuo žmogaus pavardės Omnes, kuris net nebuvo susijęs su autobusais. Omnes buvo skrybėlininkas, kurio parduotuvė buvo įskūrusi prie vienos pirmųjų autobusų stočių Pracūzijoje. Nežinoma proga Omnes sukūrė didžiulę autobuso formos skrybėlę, kuri jį ir išgarsino, bei jo vardą pradėjo taikyti omnibus terminui.

Geltonos spalvos mokykliniai autobusai Jungtinėse Amerikos valstijose pasirodė 1939 metais. Toks delsimas buvo dėl Jungtinių Amerikos valstijų dalyvavimo Antrajame Pasauliniame kare. Valdžia buvo perneyg užsėmusi kariniais reikalais, tad neturėjo laiko rinkti standartinę spalvą, tad neplanuotai pasirinko geltoną.

Seniausias nepakitęs autobuso maršrutas yra Londone. Jis driekiasi nuo Hamsted’o rajono iki Pimilic’o rajono ir veikia net nuo 1910 metų.

Didžiausią autobusą galite rasti Kinijoje – jis turi tris sujungtas sekcijas, 5 duris ir gali vežti net 300 žmonių.

Didžiojoje Britanijoje iš visų kelionių autobusu, kurių galima suskaičiuoti net 5 milijonus, 1 milijonas iš jų yra kelionės į arba iš darbo.

Autobusas išskiria 5 procentus anglies dvideginio vienam keleiviui, kai automobilis išskiria 65 procentus anglies dvideginio vienam keleiviui. Verta susimastyti.

15min.lt

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>