Kita

Visa tiesa apie krūtis

1. Cincinačio (JAV) universiteto specialistai nustatė, kad vidutinis krūtų svoris – 400 g. 2. Kiekvienas priaugtas kilogramas pasunkina krūtinę 20 […]

1. Cincinačio (JAV) universiteto specialistai nustatė, kad vidutinis krūtų svoris – 400 g.

2. Kiekvienas priaugtas kilogramas pasunkina krūtinę 20 g ir atvirkščiai.

3. Dirbtinės krūtys pirmą kartą sukurtos XIX a. Prancūzijoje – norinčioms didesnio biusto būdavo implantuojami gyvuliniai riebalai, vaškas arba parafinas. Tačiau nemažai grožio aukų dėl to mirdavo nuo peritonito.

4. Net 80 procentų moterų viena krūtis (dažniausiai kairė) yra didesnė.

5. Pasak Kalifornijos onkologijos centro specialistų, krūtų pilnėjimą lemia fitoestrogenai, medžiagos, kurių yra augaluose bei (nenustebkite) aluje. Taigi norint įspūdingo biusto, naudinga vartoti linų sėmenis, ankštines kultūras, soją, apynius. Tačiau onkologai įspėja, kad su fitoestrogenais „žaisti“ reikia atsargiai – yra prielaidų, kad jų perteklius gali skatinti ir krūties vėžį.

6. 2003 metais grupė Čikagos mokslininkų sociologų pareiškė: kuo didesnė krūtinė, tuo intelektualesnė moteris. Jie ištyrė 1200 moterų ir nustatė, kad moterų, dėvinčių C ir D dydžio liemenėles IQ yra aukštesnis už mažakrūčių.

7. Japonijoje daugybę šimtmečių plokščia krūtinė laikyta moteriško žavesio ir grožio simboliu. Norėdamos paslėpti iškilumus, japonės tvarstydavosi krūtis.

8. Krūtys šiek tiek padidėja savaitę iki menstruacijų.

9. Polimastija – reiškinys, kai moteris turi tris krūtis. Buvo kalbama, esą taip buvo apdovanota antroji Henriko XVIII žmona Ana Bolein.

10. XVIII a., karaliaus Liudviko XV laikais atsiradusios šampano taurės forma imitavo karaliaus favoritės markizės de Pompadur krūtų formą.

11. Pagal statistiką, 58 proc. moterų dėvi netinkamo dydžio liemenėles.

12. 70 proc. moterų svajoja padidinti krūtis arba pakeisti jų formą. Dažniausiai manydamos, kad tuomet labiau patiks vyriškajai giminei. Tačiau su krūtų forma meilė vargu ar susijusi…

13. Didžiakrūtės, svajojančios apie mažesnes krūtis, skundžiasi, kad jų biustas joms trukdo: skauda nugarą, sunku bėgioti ir apskritai sportuoti.

14. Hipokratas mažas krūtis turinčioms moterims siūlė daug ir garsiai dainuoti, nes nuo to esą didėja krūtys. Na, kartais pažvelgus į operos dainininkes atrodo, kad tai galėtų būti tiesa… Tačiau ginekologai teigia, kad moteriškieji hormonai, nuo kurių priklauso biusto dydis, niekaip nesusiję su dainavimu: dažniausiai stotingos dainininkės turi bėdų dėl viršsvorio, tad ir jų krūtinės didesnės.

15. XVIII a, kai suknių iškirptės būdavo ypač gilios, spenelių spalvą paryškindavo dažais.

16. Britų mokslininkų grupė ištyrė daugiau kaip 5 tūkst. moterų, norėdami išsiaiškinti, kokioje Europos šalyje gyvena didžiausią biustą turinčios moterys. Pirmasis prizininkių trejetas toks: Didžioji Britanija, Danija ir Belgija.

17. 1886 metais Anglijoje atsirado pirmosios liemenėlės, kurios vadinosi „įrenginys krūtų formai pagerinti“ ir buvo panašios į didelius arbatos sietelius, sujungtus juosta.

18. Afrikoje ir Indijoje grožio etalonas – krūtys su itin dideliais speneliais.

19. Prieš gimdymą moters krūtys pasunkėja vidutiniškai 700 g.

20. Australijos aborigenai moteris su mažomis krūtimis laikė nevisavertėmis. Kad krūtys taptų putlesnės, jas tepdavo riebalais ir raudonąja ochra, o aplink spenelius nupiešdavo apskritimą.

21. Kai kuriose šiaurės tautelėse tikima, kad apvaisinimas įvyksta krūtyse, iš kurių vėliau vaisius nusileidžia į gimdą.

22. Kompanijos ADIDAS specialistai suskirstė sporto šakas pagal tai, kokį krūvį gauna krūtys. Daugiausia jos apkraunamos bėgant, žaidžiant tenisą, jodinėjant, aktyviai užsiiimant aerobika. Jei biustas itin didelis, judėdama moteris gali jausti skausmą. Sportuojant visoms patariama dėvėti specialią sportui skirtą liemenėlę.

23. Vidutinė šiuolaikinės merginos krūtinės apimtis – 91,4 cm.

24. Norint pasitikrinti, ar krūtinė vis dar stangri, siūloma atlikti tokį eksperimentą: pasikišti po krūtimis pieštuką: jei jis nukris ant žemės – krūtinė stangri, o jei tvirtai laikosi – deja…

 

 

www.ji24.lt

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>