Informacinės technologijos, Įvairenybės, Pasaulis

Šiaurės Korėjoje veikia vos 28 interneto tinklalapiai

Pasaulyje yra daugiau nei 140 milijonų .com ir .net domenų, taip pat ir milijonai kiekvienos šalies pagrindinių domenų tinklalapių. Iki […]

Pasaulyje yra daugiau nei 140 milijonų .com ir .net domenų, taip pat ir milijonai kiekvienos šalies pagrindinių domenų tinklalapių. Iki šios savaitės niekas nežinojo, kiek savo šalies (.kp) domenų turi Šiaurės Korėja – viena uždariausių valstybių, kuri nėra didelė interneto mėgėja.

Antradienį, greičiausiai dėl klaidos, Šiaurės Korėja neteisingai sukonfigūravo jos pavadinimų serverį (nameserver), kuriame yra informacija apie visus .kp egzistuojančius domenus ir leido kiekvienam išsiųsti užklausą ir gauti sąrašą, rašo vice.com.

Taip pat skaitykite: Kas nutinka internete per vieną sekundę? Kas nutinka internete per vieną sekundę? Netrukus visame pasaulyje gali veikti bevielis interneto ryšys Netrukus visame pasaulyje gali veikti bevielis interneto ryšys Kitaip tariant, Šiaurės Korėjos sistemų administratorių sukelta sumaištis leido kiekvienam šalies pavadinimų serveriui paklausti: „ ar aš galiu gauti visą informaciją apie šį domeną“, ir gauti atsakymą.

Šią spragą atrado saugos inžinierius Mattas Bryantas. Jis išsiaiškino, kad Šiaurės Korėjoje veikia vos 28 .kp domenai. Kai kurie tinklalapiai nėra pasiekiami – gali būti, kad taip yra dėl užklausų, kurios pasipylė atradus ir paviešinus domenų adresus.

Dauguma tinklalapių atrodo labai primityvūs, yra didžiųjų vakarų bendrovių, kaip „Facebook“ ar „Yahoo“, klonai.

Šaltinis: http://www.15min.lt/

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>