Įvairenybės, Kita, Pasaulis

Beprotiški faktai apie Šiaurės Korėją

Šiaurės Korėja – viena labiausiai izoliuotų ir paslaptingiausių pasaulio valstybių. Diktatoriaus Kim Jong Uno valdoma šalis pasižymi įvairiomis keistenybėmis, ją […]

Šiaurės Korėja – viena labiausiai izoliuotų ir paslaptingiausių pasaulio valstybių. Diktatoriaus Kim Jong Uno valdoma šalis pasižymi įvairiomis keistenybėmis, ją supančiais gandais apie kankinimus, sudėtingą kasdienybę ir ištaigingas vadą šlovinančias iškilmes.

1. Marihuana yra legali. Ji Šiaurės Korėjoje, net nėra laikoma narkotiku.

2. Šiaurės Korėja – vienintelė pasaulio šalis, kuri šiuo metu yra užėmusi Jungtinių Amerikos Valstijų karo laivą.

3. Dabar Šiaurės Korėjoje yra ne 2016 metai, o tik 105, kurie skaičiuojami nuo Kim Ir Seno gimimo.

4. Šiaurės Korėja nebe komunistinė valstybė. Nuo 2009 m. jos ideologija vadinama „Čučhė́“. (Čučhė lyginama su stalinizmu, nes jos tikslas – sukurti socializmą savo jėgomis (socializmas vienoje atskiroje valstybėje). Taip pat skelbiamos vieno vadovo, militarizmo ir vartotojiško požiūrio į gamtą idėjos. Čučhė – kraštutinis antiglobalizmo, autokratijos ir izoliacijos variantas. Istorijos subjektu skelbiama ne klasė, o nacija.)

5. Ši valstybė turi patį didžiausią pasaulyje stadioną, kuriame telpa 150 tūkst. žmonių. Jame vyksta įvairios sporto varžybos, kariniams paradams ir Kim Jong Uno gimtadieniams.

6. 20 metų aukščiausiu viešbučiu buvo tituluojama tuščia 105 aukštų piramidė Pchenjano mieste. pradėta statyti 1987 m. ir sustabdyta 1992 m. dėl ekonominės krizės. Tuo metu pastatas buvo neįrengtas ir be langų. 2008 metais statybos buvo atnaujintos ir 2011 metais baigtos. Planuotas atidarymas turėjo vykti 2013 m., bet buvo atšauktas.

7. Šiaurės Korėjos archeologai 2012 m. pasauliui paskelbė, jog jie „atrado“ vienaragio urvą, kuriuo prieš 2000 metų jodinėjo legendinis karaliaus Tongmyong.

8. Šiaurės Korėja turi 51 „Socialinę kategoriją“, kurios skirstomos pagal jų ištikimybę režimui.

9. Šiaurės Korėjos plaukus galima kirpti tik pagal 28 patvirtintus modelius, kurie yra patvirtinti vado.

10. Kim Ir Senas, Šiaurės Korėjos įkūrėjas gimė, tą dieną, kai nuskendo Titanikas.

11. 1974 metais Kim Ir Senas paėmė 1000 VOLVO sedanų iš Norvegijos į Šiaurės Korėją, bet taip niekada ir nesumokėjo.

Puslapiai: 1 2

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>