6. Tigrinė gyvatė
Rastas Australijoje, šis roplys turi itin nervus veikiančius nuodus. Mirtis nuo įkandimo gali ištikti per 30 minučių, nors paprastai suveikia per 6-24 valandas. Prieš išrandant priešnuodį, mirtingumas nuo Tigrinio pitono įkandimo buvo 60-70%. Paprastai ši gyvatė sutikusi žmogų maloniai pasišalins, bet jei bus labiau sutrikdyta – taps agresyvi. Jos kandimas – absoliučiai taiklus.
Įkandimo simptomai: tikslus skausmas pėdoje arba prie kaklo, peršėjimas, prakaitavimas, tirpulys, vėliau – kvėpavimo sutrikimai ir paralyžius.
5. Juodoji mamba
Patraukliai atrodanti, tačiau mirtina Juodoji mamba randama daugelyje Afrikos vietų. Šie ropliai – ypač agresyvūs, kerta šimtaprocentiniu taiklumu. Mambos taip pat ir greičiausios sausumos gyvatės Žemėje, siekia 20 km/h. Vienas įkandimas gali užmušti 10-25 suaugusius žmones. Iš vieno karto ši gyvatė suleidžia apie 110 mg nuodų, nors ilgai kaupusi gali suleisti ir iki 400 mg. Nuodams pasiekus venas, pakanka tik 0.2 miligramo žmogui mirti. Nesuteikus priešnuodžio, mirtingumas nuo šių gyvačių – 100%. Trukmė – 15 minučių – 3 valandos. Išvada: pamačius ilgą juodą padarą, nešti kojas.
Simptomai: skausmas tikslioje vietoje, dilgčiojimas burnoje ir galūnėse, susidvejinęs arba tunelinis vaizdas, sutrikimai, karštinė, nevaldomas seilių išsiskyrimas, sunkiai valdomi raumenys. Jei auka negauna skubios medicininės pagalbos, prasideda vėmimas, galvos skausmai, šokas, galiausiai – paralyžius.
4. Taipanas
Dėl savo elgesio ir mitybos dažnai painiojama su juodąja mamba. Gyvena Australijoje. Vienas taipano įkandimas gali užmušti 12 000 jūros kiaulyčių! Nuodai – stiprūs neurotoksikai (veikia nervus). Prieš išrandant priešnuodį (kuris ir dabar negarantuoja išgyvenimo), neužfiksuotas nė vienas išgyvenimo atvejis, o mirtis ištinka maždaug 1 valandos bėgyje.
3. Bungarus Candidus (tikslaus lietuviško vertimo man rasti nepavyko)
Randama Pietryčių Azijoje ir Indonezijoje. 50% įkandimų – mirtini, net ir su priešnuodžiu. Šie ropliai minta kitomis gyvatėmis, o kartais net medžioja viena kitą! Suagresyvėja naktį. Prieš atsirandant priešnuodžiui, aukų mirties procentas buvo 85%, tačiau ir šiandien, net būdamas ligoninėje toli gražu negali būti ramus.
Simptomai: neurotoksiniai nuodai, greitai paralyžiuojami aukos nervai, prasideda spazmai, ir žinoma – paralyžius.
2. Rytų rudoji gyvatė
1 iš 14 000 dalių šios gyvatės nuodų užtenka užmušti žmogui! Dažniausiai randama Australijoje, pasižymi greičiu ir mėgsta vytis auką, net jei ji ilgai sprunka. Pavijus, gali kirsti net kelioliką kartų. Mūsų rūšiai pasisekė, kad mažiau nei pusė šių roplių įkandimų yra nuodingi, o ir kanda šios gyvačiukės retai. Reaguoja tik į judėjimą, tad pastebėjus šį padarą, geriau stovėti ir laukti kol šlanga pasišalins.
1. Žemyninis taipanas
Tai nuodingiausia sausumos gyvatė pasaulyje. Didžiausias užfiksuotas nuodų kiekis vienu kandimu – 110 miligramų – pakanka užmušti apie 100 žmonių arba 250 000 pelių! 50 kartų stipresni nuodai nei paprastosios kobros.
Galima dėkoti Dievui, kad žemyninis taipanas nėra agresyvus ir žmogus apskritai retai jį sutinka. Neužfiksuota nė vienas auka, bet suaugusį žmogų nuodai pakirstų per 40-60 minučių.
ka cia gryba pjaunat-tigrinis pitonas nenuodingas juk)))
Labjai patiko straibsnis, noreceu daugeu apie givatias suzinoti. Aciu ir sekmes jiums givenime