Gamta, Gyvūnai, Įvairenybės, Kita, Pasaulis, Verslas

Galerija Dubajus – neįtikėti faktai apie jį

9. Trečdalis Dubajaus bendrojo vidaus produkto iš oro uosto. Nafta sudaro tik 2% viso Dubajaus BVP (bendrojo vidaus produkto), priešingai […]
Tarptautinis Dubajaus oro uostas

Tarptautinis Dubajaus oro uostas

9. Trečdalis Dubajaus bendrojo vidaus produkto iš oro uosto.

Nafta sudaro tik 2% viso Dubajaus BVP (bendrojo vidaus produkto), priešingai nei susidariusi nuomonė. Didžioji dalis BVP surenkama iš transportavimo, komercijos, prekybos, finansinių paslaugų ir turizmo.

Tai ne taip stebina, kaip Dubajaus tarptautinis oro uostas, kuris vaidina svarbų vaidmenį Dubajaus ekonomikoje. Dubajaus oro uoste dirba apie 90 tūkst. žmonių ir sukuria apie 400 tūkst. darbo vietų. Visa sukuriama vertė kuri paremia ekonomiką sudaro 26,7 milijardų dolerių, t.y. 27% viso Dubajaus BVP.

10. 4 645 tūkst. kvadratinių metrų miestas po gaubtu.

Miestas po kupolu

Miestas po kupolu

Dubajuje yra statomas uždaras statinys kuris užims daugiau 4 645 tūkstančius kvadratinių metrų ir jame bus kontroliuojamas klimatas. Pasaulio prekybos centras, taip jis bus pavadintas bus milžiniškas miesto centras kuriame visas klimatas bus valdomas, idėjų pasisemta nuo Londono Oksfordo gatvės iki Niujorko Brodvėjaus. Šis ambicingas projektas talpins apie 20 000 viešbučio numerių, 50 000 automobilių parkavimosi vietų ir didžiausią pasaulyje prekybos centro pastatą. Visa tai kuriama, norint padidinti turistų srautus į Dubajų.

11. Tūkstančiai paliktų automobilių.

Ferrari Enzo Dubajuje

Ferrari Enzo Dubajuje

Paprasta: pasivaikščiokite aplink Dubajaus stovėjimo aikšteles ir jūs pamatysite tūkstančius prabangių ir sportinių automobilių – nuo BMW iki Mercedes, nuo Ferrari iki Porsche – paliktų be priežiūros. BBC pranešė, jog Ferrari Enzo verta daugiau nei 1 mln. dolerių buvo palikta likimo valiai Dubajaus oro uosto stovėjimo aikštelėje. Manoma, jog viena pagrindinių priežasčių yra Šariato teisė, kuri nurodo jei nesusimokama už automobilį yra keliaujama į kalėjimą. Kaip manoma šie automobiliai yra vietos gyventojų kurie negalėjo susimokėti ir verčiau nusprendė palikti šalį, nei pasilikti ir skaičiuoti laiką kalėjimo kameroje.

 

12. Egzotiniai gyvūnai vietoje augintinių.

Nors laikyti egzotinius gyvūnus kaip augintinius yra draudžiama, bet tai yra kaip mados ženklas. Taip, laukiniai gyvūnai yra gasdinantys, jau nekalbant, jog yra labai pavojingi, bet ar pirkėjams tai rūpi? Nelabai. Pirkėjai Jungtiniuose Arabų Emyratuose visada rodė susidomėjimą auginti egzotinius gyvūnus tokius kaip tigrus, gepardus, kuriuos laikyti yra nelegalu. Augant susidomėjimui visgi įsigyti šių gyvūnų lengvai galima internetu, kurie būna kontrabanda atgabenti iš savo natūralių buveinių.

Tigras Dubajuje

Tigras Dubajuje

Puslapiai: 1 2 3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>