Žemė

Mėlyną lavą spjaudantis ugnikalnis

Mūsų planeta ir toliau nesiliauja stebinusi savo keistenybėmis ir anomalijomis. Štai, kad ir šį kartą siūlome pasigrožėti Indonezijoje aptiktu neįtikėtinu […]

Mūsų planeta ir toliau nesiliauja stebinusi savo keistenybėmis ir anomalijomis. Štai, kad ir šį kartą siūlome pasigrožėti Indonezijoje aptiktu neįtikėtinu reiškiniu – ugnikalniu, iš kurio teka, ne kaip įprasta, rausva magma, o ryškiai elektrinės spalvos iki 115 laipsnių temperatūros įkaitusi,skysta siera. Reginys atrodo išties įspūdingai naktį, kai iš ugnikalnio kraterio trykšta ryškiai mėlyno švytinčio skysčio fontanai. Kai kurie iš jų siekia net keliolikos metrų aukštį. Tai net gi paranku ten dirbantiems kalnakasiams ir kasantiems sierą, nes esant tokioms sąlygoms jie gali dirbti ir naktį, kadangi ryškiai mėlynai švytinti sieros rūgštis apšviečia apylinkes.

Žinoma, tai kas atrodo gražiai ir gundančiai, ne visada yra taip paprastai prieinama. Kaip minėjome mėlynas skystis tekantis iš ugnikalnio kraterio yra stiprios koncentracijos sieros rūgštis, kurios garai yra labai kenksmingi žmogaus sveikatai, todėl ten dirbančių kalnakasių nuo mirties neretai neišgelbėja net dujokaukės ir kitos apsisaugojimo priemonės.

Kad įsitikintumėte savo akimis, jog šis ugnikalnis  išties egzistuoja, siūlome savo akimis išvisti vieno drąsiausio pasaulio fotografo, pabuvojusio visai šalia šio ugnikalnio, vaizdo siužetą.

Dar vienas įspūdingas siužetas iš šio kerinčios ir pavojingos vietos.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>