Pasaulis, Sportas, Verslas

8 sportinių batelių istorijos faktai

Sportiniai bateliai perėjo ilgą istorijos kelią. Per daugiau nei šimtą metų jie iš primityvios sportinės aprangos dalies tapo prestižiniu simboliu […]

Sportiniai bateliai perėjo ilgą istorijos kelią. Per daugiau nei šimtą metų jie iš primityvios sportinės aprangos dalies tapo prestižiniu simboliu ir sporto aikštelėje, ir gatvėje. Per visą savo gyvavimo laiką jie padarė didžiulę įtaką ne tik sportui, bet ir ekonomikai bei pramogų pasauliui. Norite tikėkite, norite, bet egzistuoja sportinių batelių kultūra, kuri paliko kuklią žymą visoje kultūroje per pastaruosius šimtą metų. Pristatome svarbius faktus iš sportinių batelių istorijos, kurių galbūt dar nežinojote.

  1. Chuckas Tayloras pradeda bendradarbiauti su „Converse“ 1921 metais. Ne, jis neišrado batelių, kurie dabar yra pavadinti jo vardu. Jis padarė geriau. Chuckas Tayloras – pardavėjas ir krepšininkas mėgėjas – juos patobulino. Jis sugalvojo, kad sportiniams bateliams reikia trumpo auliuko, kurie dengtų kulkšnį, taip gimė taip visų mylimi „Converse‘ai“.
  2. „Adidas“ išleidžia pirmuosius sportinius batelius su parašu. Kareemas Abdulas-Jabbaras – JAV krepšinio superžvaigždė jau 1971 metais buvo itin garsus dėl itin sėkmingos krepšininko karjeros pradžios. Po pirmo itin sėkmingo sezono „Adidas“ jam padovanojo sportinius batelius su jo paties parašu. Tai tapo precendentiniu atveju ateičiai. O kas gali būti geriau, nei būti pirmam?
  3. „Nike“ oficialiai tampa „Nike“ 1978 metais. „Nike“ vardas ir ženklas ant sportinių batelių jau buvo dedamas nuo 1972 metų, bet ar patikėtumėte, kad šių sportinių batelių kūrėjai juos norėjo pavadinti „Šešta dimensija“?
  4. Michaelas Jordanas pasirašo sutartį su „Nike“ 1984 metais. Tiesa yra tokia, kad Michealas Jordanas sutartį norėjo pasirašyti su „Adidas“, nes jis avėdavo „Adidas“ sportinius batelius aukštosios mokyklos laikais. Ar „Nike“ pasiūlė didesnę sumą? Ne. Bet gimė „Air Jordan“.
  5. „Run DMC“ išleidžia dainą „My Adidas“. Tikslingai ar ne, bet grupė susižėrė kalną pinigų, o „Adidas“ padidino savo prekės ženklo žinomumą.

  6. Išleidžiams filmas „Atgal į ateitį 2“. Tikrosios šio filmo žvaigždės buvo ne Michealas J.Foxas ar Christopheris Lloydas, o futuristiniai 2015 metų „Nike Air Mag“ sportiniai bateliai. Laimei, jų nereikėjo laukti iki 2015 metų.
  7. „NikeiD“ – individualūs sportiniai bateliai. „Nike“ nebuvo pirmieji, kurie pasiūlė individualius sportinius batelius, pirmieji tą padarė „Vans“, kurie jau nuo pat veiklos pradžios siūlė pirkėjams atsinešti netgi savo medžiagas ir sukurti išskirtinius sportinius batelius. Bet kai tą patį padarė „Nike“, tokio pasiūlymo atgarsis buvo žymiai didesnis.
  8. Kanye West pristato „Air Jeezy“ „Grammy“ apdovanojimuose 2008 metais. Sportinių batelių pristatymas dažniausiai vyksta sporto aikštėse ar arenose, kur sportininkai pasakoja vis panašias istorijas. Bet scenos sportiniai bateliai įgavo naują prasmę, kai per „Grammy“ apdovanojimus Kanye West pasirodė su dar nematytais „Nike“ sportiniais bateliais, kas sukėlė itin didelį susidomėjimą ir troškimą turėti tokius pat.

www.15min.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>