Kita, Mistika, Nepaaiškinami faktai

Net 1000 neįtikėtinų faktų

151. Vynuoginis cukrus (gliukozė) išgaunamas tik iš bulvių ir kukurūzų. 152. 1939 m., Tarybų Sąjungos ir Suomijos karo metu, TSRS […]

151. Vynuoginis cukrus (gliukozė) išgaunamas tik iš bulvių ir kukurūzų.

152. 1939 m., Tarybų Sąjungos ir Suomijos karo metu, TSRS užsienio reikalų ministras V. Molotovas pareiškė, kad rusų armija mėto ne sprogmenis, o krovinius su produktais badaujantiems suomiams. Dėl to suomiai rusų padegamąsias bombas pradėjo vadinti ,,Molotovo duonos krepšiais“, o vėliau savo butelius su padegamuoju skysčiu, kuriais apmėtydavo rusų tankus, – ,,kokteiliais Molotovui“. Tarybų Sąjungoje šį ginklo pavadinimą sutrumpino iki ,,Molotovo kokteilio“.

153. Tik vienas iš milijardo žmonių išgyvena iki 116 metų arba ilgiau.

154. Smegenų ląstelės sugeba puikiai atsikurti. Be to, dėl neurogenezės kiekvieną dieną žmogaus smegenų ląstelėse pagaminami tūkstančiai naujų neuronų. Mokslininkai įrodė, kad intensyvi psichinė veikla spartina pažeistų neuronų atkūrimą, ypač galvos smegenų insultą patyrusiems ligoniams.

155. Mokslininkai iki šiol neišsiaiškinę, kokia fiziologinė žiovulio prigimtis. Viena teorija teigia, kad žiovaudamas žmogus gauna trūkstamą organizmui deguonies porciją, kita skelbia, kad tokiu būdu sumažinama perkaitusių smegenų temperatūra – tačiau nė viena iš šių teorijų neįrodyta. Tačiau įrodyta, kad žiovulys užkrečiamas. Didelė tikimybė, jog žmogus pradės žiovauti, kai pamatys kitą taip darantį arba išgirs, kad žiovauja pašnekovas telefonu. Žiovulys užkrečiamas ir tarp šimpanzių.

156. Didžiausias inžinerijos įrenginys pasaulyje yra Libijoje. Tai didysis Libijos vandens vamzdynas, kuris driekiasi 2000 km iš Libijos šiaurės į pietus. Vandentiekio statyba truko 18 metų, nuo 1983 iki 2001 m. Sistema susideda iš 1300 gręžinių, esančių virš milžiniško gėlo vandens ežero. Tačiau vandens šiame ežere liko ne daugiau kaip penkiasdešimčiai metų.

157. Tai, kad kiekviena liežuvio zona atsakinga už keturių pagrindinių skonių suvokimą, yra netiesa. Iš tiesų skonio receptoriai yra tolygiai išsidėstę po visą liežuvio paviršių. Mūsų liežuvis jautriausias rūgščiam skoniui. Žmogus sugeba pajusti citrinos skonį net tada, kai į 2000 l vandens įlašinsime vieną lašą citrinos.

158. Kalbėjimas per miegus medicinoje yra normalus reiškinys. Žinoma, kad kalbėjimas per miegus yra paveldimas ir susijęs su sapnais. Įdomu tai, kad nebyliai taip pat kalba per miegus, tik gestų kalba.

159. Repelentai neatbaido uodų – jie mus paverčia nematomais. Medžiagos, esančios repelentuose, blokuoja uodų receptorius, kuriais šie aptinka savo auką.

160. Iki gyvenimo galo, kiekvieną kartą prieš pradėdamas kurti muziką, Bethovenas panardindavo galvą į ledinio vandens dubenį. Galbūt dėl to būdamas 30-ies metų amžiaus jis prarado klausą.

161. Meteoristas – tai ne vidurių pūtimo liga sergantis žmogus, o savitas muzikantas, linksminantis visuomenę, atlikdamas melodijas žarnyno dujomis. Šiuolaikiniai meteoristai ne tik atlieka pasirodymus scenose, bet ir įrašo albumus.

162. Aleksandras Šovkovskis (Ukraina) – vienintelis vartininkas istorijoje, nepraleidęs nė vieno kamuolio į savo vartus per baudinių seriją. Tai buvo 2006 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynėse tarp Ukrainos ir Šveicarijos komandų.

163. Fridricho Šilerio (Friedrich Schiller) biografai teigia, kad didžiojo poeto įkvėpimo šaltiniai buvo fortepijoninė muzika, ant stalo pastatyta lėkštė supuvusių obuolių ir apsilankymai viešnamyje.

164. Feodalinėje Kinijoje buvo dažnai praktikuojama savižudybė iš keršto – žmogus nusižudydavo skriaudėjo kieme. Pasak legendų, savižudžio siela nenukeliauja į dangų, o lieka skriaudiko namuose ir atneša jam nelaimes.

165. Austrijos zoologas Karlas fon Frišas (Karl von Frisch) 1973 m. buvo apdovanotas Nobelio premija už atrastą bičių kalbą. Buvo nustatyta, kad bitės bendrauja viena su kita sudėtingo šokio kalba. Atlikdamos daugybę raizgių judesių, bitės praneša ne tik atstumą iki artimiausio nektaro šaltinio, bet ir neįtikėtinu tikslumu nurodo kryptį. Daugelis mokslininkų atsisakė tikėti, kad bitės naudoja tokią sudėtingą ir įvairialypę kalbą. Tačiau 1992 m. buvo išsklaidytos skeptikų abejonės – Danijos mokslininkai sukūrė bitę-robotą, kuri tiksliai pakartojo visas Frišo nurodytas šokio figūras, ir bitės nuskrido kaip tik ten, kur nurodė robotas.

166. Mūsų smegenys visada veikia 100 %. Be protinės veiklos, smegenys dar yra atsakingos už visų organizmo sistemų kontrolę. Didelė dalis smegenų žievės yra aktyvi ir miego metu. Mitas, kad smegenys naudoja tik keletą procentų savo resursų, neturi jokio mokslinio pagrindo.

167. Mongolijoje raugėjimas prie stalo yra dėkingumo ženklas virėjui. Jei neraugėjama, manoma, kad svečio skrandis yra tuščias, nes jam nepatiko maistas.

168. Garsaus serialo „Daktaras Hausas“ herojaus įvaizdis paremtas Šerloko Holmso paveikslu. Abu personažai labai ciniški, nagrinėja tik sudėtingiausius atvejus, jaučia aistrą muzikai ir yra užkietėję narkomanai.

169. Dubajuje esančio „Burj al Arab“ viešbučio „Royal Suite“ kambario nuoma kainuoja 28 000 dol. nakčiai.

170. Spygliai ežius apsaugoja nuo šalčio ne blogiau nei kitus gyvūnus kailis.

171. 1915 m. nebyliojo kino teatruose buvo pradėta rodyti opera ,,Karmen“.

172. Grifas kruopščiai parenka akmenis, kuriais pramuša stručio kiaušinį – tai viena iš nedaugelio paukščių rūšių, kuri naudojasi įrankiais.

173. Žmonės, kuriems chroniškai trūksta miego, sapnuoja kelis kartus dažniau nei žmonės, kuriems miego pakanka. Nors gali atrodyti, kad sapnas trunka visą naktį, bet iš tikrųjų jis beveik niekada netrunka ilgiau nei 20 min.

174. Viduramžių Anglijoje prisiekusiujų teismo narių nemaitindavo tol, kol jie nepriimdavo nuosprendžio.

175. Didžiausias vėjo greitis buvo užfiksuotas 1999 m. Oklahomoje, jis siekė 484 km/val. Palyginti, 5 kategorijos uragano vėjo greitis siekia 300 km/val.

176. Pražilti per kelias valandas yra neįmanoma net ir patyrus didžiausią sukrėtimą. Tai nieko daugiau kaip poetinis hiperbolizavimas.

177. Grifai kartais tiek prisiryja, kad negali paskristi. Tada paukščiams tenka laukti, kol trukdanti skristi masė pasišalins natūraliu būdu.

178. Bumerangas nėra unikalus Australijos aborigenų išradimas. Jis egzistavo jau senovės Egipte.

179. Mokslui yra žinoma daugiau nei 1 mln. vabzdžių rūšių, tačiau mokslininkai kasdien atranda vidutiniškai dar iki 30 naujų rūšių.

180. Vilkai sudaro tvirtas šeimynines poras visam gyvenimui.

181. Australijoje gyvenantis voras gladiatorius medžioklei unikaliu būdu naudoja savo tinklą. Jis išaudžia kvadrato formos tinklą ir laiko jį įtempęs dviem priekinių kojų poromis. Kai auka priartėja, voras gladiatorius staigiai meta ant jos tinklą ir taip sučiumpa.

182. Visai neseniai nė vienas Katalikų bažnyčios kanoniškas aktas negalėjo būti pripažintas teisėtu, jei priimant šį aktą nedalyvavo „velnio advokatas“. Šį reikalavimą įvedė popiežius Sikstas V 1587 m., o oficialiai jis panaikintas tik 1983 m. popiežiaus Jono Pauliaus II įsaku. „Velnio advokato“ funkcija – pateikti visus įmanomus argumentus, kurie užkirstų kelią asmenį paskelbti šventuoju. Pareigūnas, atliekantis priešingą funkciją, buvo vadinamas „Dievo advokatu“.

183. Daugiau nei pusė pasaulio gyventojų niekada nėra matę sniego.

184. Žemės riešutai naudojami dinamito gamybai. Žemės riešutų svieste yra žaliavos, iš kurios gaminamas glicerinas, o šis atitinkamai naudojamas dinamitui gaminti.

185. Pirmasis unitazas, kuris turėjo nuleidžiamo vandens bakelį, buvo išrastas sero Eltono Haringtono (Elton Harrington) karalienei Elžbietai I 1596 m.

186. Jei vandens garuose yra etilo alkoholio priemaišų, jo rasojimo taškas kyla. Štai kodėl išgėrusio vairuotojo automobilio langai aprasoja.

187. Iš žmonių, kenčiančių patologinę priklausomybę nuo kazino žaidimų, 25 % yra moterys.

188. Arktyje nėra pingvinų, todėl jų ir negali ėsti baltieji lokiai.

189. Mozambiko vėliavoje pavaizduotas Kalašnikovo automatas. Tai vienintelė pasaulyje vėliava, ant kurios yra šiuolaikinio ginklo atvaizdas.

190. Garsios anglų aktorės Helen Miren (Helen Mirren), žinomos dėl puikiai atliktų vaidmenų filmuose ,,Elžbieta I“ ir ,,Elžbieta II“, taip pat Britų imperijos ordino damos-komandorės, „Oskaro“ ir „Auksinio gaublio“ laureatės, mergautinė pavardė – Jelena Vasiljevna Mironova.

191. Pietų Afrikos Respublikos aukso kasyklose 3,6 km gylyje rasta šviesą skleidžiančių kirminų, kurie buvo pavadinti Halicephalobus mephisto – pagal Mefistofelį, daktaro Fausto demoną.

192. Kaspijos jūra iš tikrųjų yra didžiausias pasaulyje ežeras, nes ji neturi jokio tiesioginio ryšio su kita jūra ar vandenynu. O giliausias pasaulyje ežeras – Baikalas. Jo maksimalus gylis 1637 m.

193. Panemunė yra pats mažiausias miestas Lietuvoje. Be to, tai vienintelis miestas, neturintis savo seniūnijos.

194. Poravimosi metu blakės patinas praduria savo lytiniu organu patelės pilvą ir tokiu būdu ją apvaisina. Blakė patelė neturi lytinių organų angos. Šis metodas nėra unikalus ir yra vadinamas trauminiu apvaisinimu.

195. Džonas Polas Getis (John Paul Getty), vienas iš turtingiausių žmonių pasaulyje, savo namuose turėjęs įrengtą taksofoną.

196. Neįmanoma čiaudėti atmerktomis akimis.

197. Remiantis statistika, kiekvieną minutę Žemėje gimsta 250 vaikų, iš jų 115 gimsta skurde. Tą pačią minutę 107 žmonės miršta. Iš jų 18 – dėl išsekimo. O juk kiekvienais metais 1,3 mlrd. t maisto išmetama į šiukšlių dėžę!

198. Pietinė Florida yra vienintelė vieta pasaulyje, kur krokodilai ir aligatoriai gyvena kartu toje pačioje teritorijoje.

199. 1970 m. municipalinėje Stokholmo tarnyboje dirbo Siv Gustavson (Siv Gustavsson). Jos darbas buvo toks: priėjus prie namo durų tyliai suloti. Išgirdusi atsakomąjį lojimą ji rinkdavo informaciją apie namus, kurių savininkai nemokėjo šunų mokesčio.

200. Lašalai (sparnuoti vabzdžiai su jiems būdingomis dviejų uodegų gijomis) gyvena tik keletą valandų, tačiau spėja išsinerti. Tai vieninteliai vabzdžiai Žemėje, kurie būdami suaugę neriasi. Be to, lašalai iš viso negali maitintis – gamta juos neapdovanojo burna. Maitintis jiems ir taip nebūtų kada. Tačiau lašalų lervos gali išgyventi daugiau nei 3 metus.

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Panašūs straipsniai

2 komentaras

  1. matt

    wow its good an believe boy

  2. Agnė

    Neįtikėtina kiek visko įdomaus sužinojau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>