551. Oposumų naujagimiai yra tokie maži, kad 10 šių mažylių tilptų į vieną valgomąjį šaukštą.
552. Sena alchemikų svajonė – metalą paversti auksu – buvo išpildyta 1947 m. Los Alamoso mieste, Nevadoje, branduolinės chemijos laboratorijos reaktoriuje iš 100 mg gyvsidabrio buvo išgauta 35 mg aukso. Šiandien šį auksą galime pamatyti Čikagos mokslo ir pramonės muziejuje.
553. Kasmet daugiau nei 35 000 amerikiečių apsidraudžia nuo galimų NSO pagrobimų.
554. Vienintelis žmogus planetoje, gavęs ir Nobelio, ir Šnobelio premijas – tai Nyderlandų pilietybę turintis rusų kilmės mokslininkas Andrė Geimas. 2000 m. jis gavo Šnobelio premiją už levitacinius tyrimus su varlėmis, o 2010 m. – fizikos Nobelio premiją už grafeno savybių tyrimą.
555. 1975 m. balandžio 4 d. Žaslių geležinkelio stotyje įvyko didžiausia Lietuvoje Žaslių geležinkelio katastrofa, kurios metu, pasak oficialių sovietinių šaltinių, žuvo 17 žmonių.
556. Seniausias iki šiol išlikęs tiltas Paryžiuje – Naujasis tiltas (Pont Neuf).
557. Keturių dalių trileryje „Rembo“ pagrindinis personažas nužudė 370 žmonių.
558. Varšuvos konditerija „E. Wedel“ 1936 m. pirmą kartą pagamino saldainius su puriu zefyriniu įdaru (bet be kiaušinių). Saldainius klientai išsyk pamėgo ir šie buvo pavadinti „Paukščių pienu“.
559. Delfinų bendravimo sistema yra taip puikiai išvystyta, kad kiekvienas delfinas turi savo vardą, į kurį reaguoja, kai kreipiasi gentainiai.
560. 2008 m. gruodžio 7 d. Eltonas Džonas (Elton John) pasirodė labdaringame koncerte naujojo Rubliovkos pramogų centro koncertinėje salėje Barvikha Luxury Village, į kurį bilieto kaina siekė net 1,7 mln. rublių.
561. 1997 m. Bredui Pitui (Brad Pitt) buvo uždrausta įvažiuoti į Kiniją dėl jo vaidmens filme „7 metai Tibete“.
562. Gvatemaloje populiariausias šventasis – Maksimonas. Pasak legendos, jis geria viskį, rūko ir padeda atkeršyti tikinčiųjų priešams.
563. Žmogus turi gerokai daugiau nei penkias jusles. Remiantis skirtingais apibrėžimais – nuo 9 iki 20. Be regos, uoslės, skonio, lytos ir klausos, kaip aprašė Aristotelis, yra pusiausvyros, skausmo pojūčio, kinestezijos (kūno dalių padėties) ir santykinės temperatūros pojūčiai. Taip pat tokie kaip: laiko pojūtis, niežulys, spaudimas, alkis ir troškulys, perpildyto skrandžio, šlapimo pūslės ir tiesiosios žarnos ampulės pojūčiai ir net anglies dioksido kiekio kraujyje pojūtis.
564. Tik 4 % Visatos yra sudaryta iš atomų. Likę 96 % – „tamsioji materija“ ir „tamsioji energija“, kurios prigimties mokslas iki šiol nežino.
565. Senovės Graikijoje III a. pr. Kr. gyvenęs stoikų mokyklos įkūrėjas filosofas Chrisipas (Chrysippus) kartą leido savo asilui prisigerti vyno. Tikriausiai tai buvo bloga idėja. Žiūrėdamas, kaip jo girtas asilas bando ėsti figas, Chrisipas mirė nuo juoko.
566. Spyruoklės, pagamintos iš berilio lydinio, yra beveik amžinos – jos gali atlaikyti iki 20 mlrd. ciklinių apkrovų. Štai kodėl berilį vadina nenuilstančiu metalu. Palyginti, plieninės spyruoklės atlaiko 150 000–200 000 ciklinių apkrovų svorį.
567. Tarp Tatarstano Respublikoje esančio Urusu kaimo ir kaimynystėje Baškirijoje esančio Oktiabrskojės miesto atstumas yra tik 4 kilometrai, tačiau šių vietovių laiko skirtumas 2 valandos. Todėl tiltas per upę Ikas (upė-riba) yra juokais vadinamas ilgiausiu tiltu pasaulyje.
568. Rykliai gali daugintis partenogenezės būdu, tai yra nedalyvaujant ryklių patinams. 2007 m. buvo atlikti DNR tyrimai, kurie parodė, kad ryklių jaunikliai turi tik motinos genus. Taigi, buvo įrodyta, kad rykliai gali daugintis būdami „skaistūs“.
569. Monai Lizai trūksta antakių. Laikydamosi XV a. mados, moterys nusiskusdavo antakius ir plaukus, esančius ant kaktos.
570. Zionas Chanas (Ziona Chana), gyvenantis Indijos valstijoje Mizorame, turi 39 žmonas, 94 vaikus ir 33 anūkus. Jie visi gyvena keturių aukštų name, kuriame yra 100 kambarių. Ponas Chanas vadovauja sektai, kurioje vyrui leidžiama turėti tiek žmonų, kiek jis nori.
571. 1666 m. Didysis Londono gaisras sunaikino daugiau nei 80 % miesto. Tačiau aukų skaičius, oficialiais duomenimis, buvo tik 5 žmonės.
572. Apsinuodijimas metilo alkoholiu dažniausiai atsiranda dėl nežinojimo, nes jis bespalvis, bekvapis ir nieko nesiskiria skoniu nuo etilo alkoholio. Prarijus 10 ml sukeliamas sunkus apsinuodijimas, pasekmė – galimas aklumas; 30 ml dozė neišvengiamai veda prie mirties. Dėl to, kad metanolis gali būti pilstuko dalis, įvyksta masinių mirčių atvejų. Ūminio apsinuodijimo priešnuodis, kad ir kaip keista, yra paprastas etilo alkoholis. Esmė ta, kad alkoholio dehidrogenazės (ADH) fermentas greičiau jungiasi su etanoliu. Tokiu būdu metanolis lieka nesuskaldytas, todėl organizmas gauna mažiau nuodingo formaldehido, kuris yra toksinė medžiaga ir sukelia apsinuodijimą.
573. Dviejų tarpusavyje besivaržančių Vokietijos kompanijų „Adidas“ ir „Puma“ steigėjai buvo broliai – Adolfas ir Rudolfas Dasleriai (Dassler).
574. Pietų Indijoje augančios skėtinės korifos palmės žiedynas yra pats didžiausias. Ji žydi ir subrandina vaisius vieną kartą gyvenime ir tada žūsta. Žiedynas būna iki 14 m ilgio ir 12 m pločio. Jame būna iki 100 000 žiedų.
575. Jei pirma mėnesio diena yra sekmadienis, tai 13 diena būtinai bus penktadienis.
576. Šekspyro kalba buvo nepalyginti turtingesnė už bet kurio kito angliškai kalbančio rašytojo. Jis vartojo daugiau nei 24 000 žodžių, iš kurių daugiau kaip 1700 buvo sugalvojęs pats.
577. Europoje taip pat galime rasti čia gyvenančių beždžionių. Pirėnų pusiasalyje esančiuose Gibraltaro kalnuose gyvena vienintelė Europoje aptinkama maža beuodegių beždžionių kolonija, kuri susideda tik iš 160 primatų.
578. Kinijos armijoje tarnauja virš 2 milijonų kareivių. Jungtinių Amerikos Valstijų armijoje – virš 1 500 000, o Rusijos armijoje – mažiau nei 900 000 kareivių.
579. Japonijos kareiviui Yockey Shoychi Antrasis pasaulinis karas baigėsi tik 1972 m. Nenorėdamas pripažinti Japonijos pralaimėjimo, jis 27 metus praleido Guamo džiunglėse, bet galiausiai pasidavė.
580. Peru Anduose auga rečiausiai žydintis augalas pua, kuris pražysta vieną kartą per 150 metų ir tuoj pat nunyksta.
581. Garsusis pantomimos meistras Marselis Marso (Marcel Marceau) į plokštelę įrašė geriausią savo pasirodymo numerį. Tai 40 minučių absoliučios tylos, o pabaigoje garsūs aplodismentai.
582. Vestminsterio abatijoje tarp didžių poetų, karalių ir abatų yra palaidotas Tomas Paras (Thomas Parr), kuris teigė, kad jam buvo daugiau kaip 150 metų. 1635 m. jis buvo pakviestas į Anglijos karaliaus Karolio I rūmus, nes valdovas norėjo žinoti žmogaus ilgaamžiškumo paslaptį. Sulaukęs 152 metų Paras mirė, o skrodimą atlikti buvo pakviestas pats Viljamas Harvis (William Harvey), kuris atrado kraujotaką. Harvis parašė traktatą apie skrodimo rezultatus, kurie nekėlė jokių abejonių dėl Paro amžiaus. Deja, Paro ilgaamžiškumo paslaptis Karoliui I nepadėjo – 1649 m. sausio 30 d. 49-erių metų karaliui buvo įvykdyta mirties bausmė.
583. Kreiserio „Variagas“ žygdarbis sužavėjo net priešus – rusai buvo įtraukti į samurajų garbės kanoną. Po karo Japonijos vyriausybė įsteigė muziejų „Variago“ didvyriams atminti, o 1907 m. Tekančios Saulės ordinu apdovanojo kreiserio kapitoną V. F. Rudnevą.
584. Iki 6–7 mėnesių kūdikis vienu metu gali kvėpuoti ir ryti. Vėliau šis gebėjimas prarandamas.
585. Žemėje yra dvi valstybės, kurių vėliavos visiškai vienodos – Monakas ir Indonezija.
586. Airių misionierių pastangomis, šventasis Patrikas dabar yra ne tik Airijos, bet ir Nigerijos globėjas.
587. Stručiai niekada neslepia galvos smėlyje. Pavojaus atveju paprasčiausiai pradeda bėgti, išvystydami net 70 km/val. greitį.
588. Korėjoje namai apšlakstomi pupelių sriuba phatchuk, kad būtų atbaidytos piktosios dvasios.
589. Nauru Respublika – vienintelė valstybė pasaulyje, neturinti oficialios sostinės.
590. Dar visai neseniai buvo manoma, kad seniausias medis pasaulyje – tai milžiniška pušis, auganti pietų Kalifornijoje, kuriai yra daugiau nei 4900 metų. Tačiau 2008 m. Švedijos vakaruose mokslininkai aptiko kanadietiškąją eglę, kuri yra nugriuvusio senovinės eglės kamieno atžala. Šiai senovinei eglei yra daugiau nei 9500 metų, todėl dabar tai seniausias medis planetoje. Vadinasi, ši eglė užaugo iš ledynmečio laikų sėklos ir iki šiol veda naujas atžalas.
591. Pirmasis garo variklis buvo sukurtas ne XVII a. pabaigoje, kaip visi paprastai galvoja, o I a. pr. Kr. senovės graikų išradėjo Herono iš Aleksandrijos.
592. Patys jauniausi tėvai pasaulyje buvo užfiksuoti Kinijoje 1910 m. Tėvui tuo metu buvo 9 metai, o motinai – 8.
593. Seniausiai žinomas Biblijos tekstas – Sinajaus kodeksas – 1933 m. asmenišku Stalino įsakymu sovietų valdžios parduotas Britanijos muziejui už 100 000 svarų sterlingų. Tikroji IV a. biblinio rankraščio vertė yra nežinoma – jis yra absoliučiai neįkainojamas.
594. Tam, kad nuslopintų šūvio garsą publikos juoku, Džonas Butas (John Booth) nušovė Abraomą Linkolną (Abraham Lincoln) per pačią linksmiausią pjesės dalį, kurią jis pats, kaip profesionalus aktorius, puikiai žinojo.
595. Biblijoje nėra pasakyta, kad uždraustas vaisius buvo būtent obuolys. Be abejo, tai galėjo būti obuolys, tačiau lygiai taip pat ten galėjo būti ir mangas, abrikosas ar bet koks kitas vaisius.
596. Mažiausia gyvatė tokia plona, kad gali prašliaužti pro pieštuko, iš kurio išimta šerdis, skylutę.
597. Gimęs kūdikis turi 300 kaulų, bet sulaukęs 25 metų – jų teturi tik 206. Gimstantis žmogus neturi kelio girnelių, jos išsivysto tik po 2–3 metų.
598. Šalčiausia Visatos vieta yra Suomijoje. 2000 m. mokslininkai iš Helsinkio technologijos universiteto sugebėjo atšildyti rodžio gabaliuką tik dešimties milijardų laipsnių virš absoliutaus nulio temperatūroje (–273,16 °С).
599. Moksliškai įrodyta, kad moterų skonio receptoriai yra jautresni negu vyrų.
600. Yra buvę atvejų, kai dėl itin stipraus čiaudulio lūžo šonkauliai. O 2007 m. balandžio mėn. Anglijoje buvo užregistruotas čiaudulys, sukėlęs stuburo lūžį.
wow its good an believe boy
Neįtikėtina kiek visko įdomaus sužinojau!