Kita, Mistika, Nepaaiškinami faktai

Net 1000 neįtikėtinų faktų

901. 1946 m. pirmasis ENIA kompiuteris svėrė 27 t ir užėmė 167 m² plotą. Dabartinis procesorius užima tik 1 mm² […]

901. 1946 m. pirmasis ENIA kompiuteris svėrė 27 t ir užėmė 167 m² plotą. Dabartinis procesorius užima tik 1 mm² ir yra daug našesnis vertinant pagal galingumą.

902. Rykliai Žemėje atsirado apytiksliai 50 mln. metų anksčiau nei pirmieji medžiai.

903. 60 °С temperatūroje krakmolas nebesikristalizuoja, todėl duona nesukietėja.

904. Didysis Rembrantas, per savo gyvenimą sukūręs daugiau nei 700 tapybos šedevrų, buvo toks neturtingas, kad 1656 m. pranešė apie bankrotą. Kad sumokėtų už savo meilužės Hendrikjės Stofels laidotuves, buvo priverstas parduoti savo žmonos Saskijos van Eilenburg, kuri buvo dažnai vaizduojama jo žinomuose paveiksluose ir piešiniuose, kapą puošusį antkapį.

905. Skėriuose yra daugiau baltymų nei jautienoje. Pietų Azijos šalyse vabzdžiai sudaro iki 30 % procentų gyventojų maisto raciono.

906. Raudonieji šunys, su kuriais kovojo Mauglis, iš tiesų aptinkami Indijos džiunglėse, tik pagal zoologinį kvalifikavimą jie ne šunys, o raudonieji vilkai. Taigi, Akela be reikalo nepripažino jų giminystės.

907. Bendras sausumos plotas Žemėje – 149 mln. m². Tuo metu Ramusis vandenynas, vienas iš keturių vandenynų, užima 180 mln. m².

908. Smūgis rimbo galu išvysto greitį, kuris viršija net garso pagreitį. Pliaukštelėjimas rimbu įveikia garso barjerą.

909. Garsiosios Marlenos Ditrich (Marlene Dietrich) mėgstamiausias maistas buvo dešrainis su taure šampano „Piper Heidsieck“.

910. Karvę galima užvesti laiptais į viršų, tačiau neįmanoma jais nuvesti žemyn.

911. Alkoholis plečia periferines kraujagysles. Kraujas plūsta į jas ir greitai vėsina, todėl kūno temperatūra mažėja. Dėl šios priežasties draudžiama vartoti alkoholį, kai norima sušilti.

912. 1980 m. SSRS ginkluotąsias pajėgas sudarė apie 68 000 tankų. Tuo metu JAV armija turėjo tik 11 800 tankų.

913. Vienas obstrukcijos tipas – taip buvo pavadintas Italijos streikas, kuris atsirado XX a. pradžioje Italijoje. Pagrindinis principas – „dirbti pagal taisykles“, tai yra laikytis minimalių reikalavimų, numatytų darbo sutartyje, kad būtų maksimaliai išnaudoti saugos reikalavimai ir kiti teisės aktai, siekiant kuo labiau sulėtinti gamybos procesą. Tuo metu buvo labai sunku darbo organizatorius patraukti atsakomybėn, nes nebuvo jokių darbo kodekso pažeidimų.

914. Plačiai paplitusi nuomonė, kad žirafos yra bebalsės. Iš tikrųjų jos tarpusavyje bendrauja mažesniu nei 20 Hz dažniu, kurio žmogaus ausis negirdi.

915. Atskiras maudymosi kostiumėlis – bikinis buvo pavadintas atominės bombos pirmajam bandymui atminti, jis buvo atliktas Ramiajame vandenyne esančiame atole tokiu pačiu pavadinimu. 1946 m. liepos 1 d. Bikinio atole įvykęs branduolinis sprogimas buvo plačiai paskelbtas spaudoje, o Paryžiaus maudymosi kostiumėlių dizaineris Lui Rijaras (Louis Reard), sumaniai pasinaudojo šiuo įvykiu.

916. Neotamas – saldžiausias saldiklis, naudojamas maisto pramonėje. Jis 7000 kartų saldesnis už cukrų.

917. Pagal šariato teisę vyras, norėdamas išsiskirti su žmona, turi trijų liudininkų akivaizdoje ištarti žodžius: „Aš skiriuosi su tavim.“ Tačiau atsižvelgiant į 2009 m. gruodį priimtą Saudo Arabijos teismo sprendimą dėl skyrybų, vyrui pakanka išsiųsti žmonai 3 SMS žinutes su minėtąja fraze.

918. 1990 m. birželio 11 d. Tokijuje susidarė 135 km ilgio automobilių spūstis.

919. Vynuoginės sraigės iš kiaušinio išsirita jau su kiautu.

920. 1958 m. liepos 9 d. pietryčių Aliaskos Litujos įlankos šiaurėje įvyko stiprus žemės drebėjimas, kuris sukėlė didžiules nuošliaužas, sukėlusias 520 m aukščio cunamį. Tai buvo aukščiausia banga žmonijos istorijoje.

921. Italijos kardinolas, vyriausiasis Vatikano bibliotekos sergėtojas Džuzepė Mecofantis (Giuseppe Mezzofanti), laisvai kalbėjo 39 kalbomis ir dar beveik tiek pat kalbų sugebėjo suprasti, nors niekada nebuvo išvykęs iš Italijos. Rusijoje 1835 m. Ivanas Turgenevas išleido jo eilėraščius, rašytus rusų kalba. Teigiama, kad vieną kartą kardinolas išmoko naują kalbą per naktį tam, kad ryte galėtų suprasti svetimšalių nusikaltėlių, nuteistų mirties bausme, išpažintis.

922. Čekijoje kasmet kiekvienam asmeniui tenka 157 litrai alaus. Tai pasaulio rekordas, lenkiantis Rusiją ir JAV kartu sudėjus.

923. Senais laikais gruodžio 4-oji buvo vadinama Arklių diena. Kai ūkininkai pabaigdavo laukų darbus ir arklius uždarydavo žiemai į tvartus, pamalonindavo avižomis, į kurias nulašindavo juodo gaidžio kraujo – kad sveiki arkleliai per žiemą išbūtų. Kai lauko darbų nebelieka ir keltis anksti nereikia, kam tasai gaidys…

924. JAV kiekvienais metais užregistruojama 40 000 traumų, susijusių su apsilankymais tualete. Greičiausiai tai susiję su bandymais tiesiog paprasčiau gauti draudimą.

925. Anykščių Puntukas tik antras didžiausių akmenų sąraše. Didžiausias akmuo arba kitaip vadinamas riedulys yra Puokės akmuo (Barstyčių).

926. Tikrieji šikšnosparniai vampyrai nemoka čiulpti kraujo. Didysis šikšnosparnis vampyras praduria kapliais odą ir ne čiulpia, o laižo pasirodančius kraujo lašus.

927. Tarakonai gali suspausti savo kūną iki popieriaus lapo storio, kad galėtų pralįsti pro siaurą plyšį. Jie gali būti savaites užšaldyti, o atšildyti išlieka tokie pat gyvybingi. Eksperimentais patvirtinta, kad tarakonai gali išgyventi be galvos iki kelių savaičių.

928. Žmogaus smegenyse yra daugiau nei 100 mlrd. neuronų. Kiekvienas neuronas sujungtas su 25 000 kitų neuronų. Vaisiaus vystymosi metu kas minutę pagaminama 250 000 naujų neuronų.

929. Jei Žemės paviršius būtų visiškai lygus, tai visa planetos sausuma dingtų po 3 km vandens sluoksniu.

930. Mėnulio gravitacinis laukas sukelia ne tik potvynius ir atoslūgius, bet ir Žemės plutos svyravimus, apie kuriuos informuoja seisminiai įrenginiai.

931. Švedijoje iki 1967 m. rugsėjo 3 d. buvo kairės pusės automobilių eismas. Rugsėjo 3 d. visi automobiliai, važiuojantys keliu, 4.50 val. ryto turėjo sustoti, persirikiuoti į kitą pusę ir 5.00 val. važiuoti toliau.

932. Kinų kalboje hieroglifas „sunkumai, problemos“ vaizduojamas kaip dvi moterys po vienu stogu.

933. Kiekvienas zebras turi unikalų juodos ir baltos spalvų juostelių raštą, pavyzdžiui, kaip žmonės – pirštų atspaudus. Pagal raštą zebro jauniklis atpažįsta savo motiną. Jaunikliui gimus, motina pridengia šį savo kūnu nuo aplinkinių zebrų, kad palikuonis įsimintų būtent jos raštą.

934. Rafijos palmės, augančios Maskarino saloje Indijos vandenyne, lapai gali siekti 20 m ilgį.

935. Tokijuje ir jo apylinkėse gyvena 35 mln. žmonių. Tai daugiau, nei yra gyventojų Rusijos azijinėje dalyje, įskaitant Sibirą ir Tolimuosius Rytus, kurie užima apie 80 % šalies teritorijos.

936. Senovės Graikijos žodžio ,,pedagogas“ reikšmė – ,,vedantis vaiką“. Tačiau taip vadino ne mokytoją, o vergą, kuriam atėniečių šeimose buvo patikimi berniukai nuo šešerių metų. Pedagogas turėjo savo globotinį lydėti į mokyklą ir visada būti kartu vaikui išėjus iš namų. Pedagogais paprastai tapdavo tie vergai, kurie netikdavo kitiems darbams, tačiau būdavo ypač ištikimi šeimininkams.

937. Austrijos pianistas Polas Vitgenšteinas (Paul Wittgenstein) per Pirmąjį pasaulinį karą prarado savo dešinę ranką, tačiau sugebėjo atlikti išskirtinius meistriškus kūrinius ir iš naujo pradėjo koncertinę karjerą.

938. Stalo teniso federacijos sprendimu 2003 m. kamuoliuko skersmuo buvo padidintas 2 mm. Dėl to kamuoliuko greitis sulėtėjo iki 15 %. Taip buvo padaryta tam, kad taptų lengviau stebėti žaidimą per televizorių.

939. Jungtinės Karalystės karalius Jurgis I (Georg I), valdęs nuo 1714 iki 1727 m., visiškai nekalbėjo angliškai. Jo gimtoji kalba buvo vokiečių (jis buvo kilęs iš Hanoverio), o su aplinkiniais bendravo prancūzų kalba. Jurgiui I buvo suteikta teisė į Jungtinės Karalystės karūną dėl paveldėjimo teisės akto, pagal kurį Anglijos sostas negalėjo būti užimtas katalikų. Karaliaus Jurgio I garbei buvo suteiktas pavadinimas Džordžijos valstijai.

940. Vieną kartą Čarlis Čaplinas (Charlie Chaplin) paslapčia dalyvavo „Valkatos“ antrininkų konkurse San Fransisko teatre ir netgi nesugebėjo patekti į šio konkurso finalą.

941. Saldu – ne visada reiškia kaloringa. Plačiai naudojami saldikliai, tokie kaip sacharinas ir aspartamas, turi nulį kalorijų.

942. Pagal turimas aukso atsargas (5,8 t) Lietuva užima 78 vietą pasaulyje.

943. „Oskaro“ ir „Auksinės gulbės“ apdovanojimų laureatas, seras Šonas Koneris (Sean Connery), 2000 m. karalienės Elžbietos II įšventintas į riterius, jaunystėje yra laimėjęs trečiąją vietą kultūrizmo konkurse „Misteris Visata“.

944. Žuvis žvakė, gyvenanti Ramiajame vandenyne, savo vardą gavo dėl ypač didelio riebalų kiekio, esančio organizme. Šiaurės Amerikos indėnai šią žuvį ne tik valgo, bet ir gerai išdžiovinę naudoja kaip tikrą žvakę.

945. Šiaurinės žemės salynas yra naujausia salų grupė, žemėlapyje pažymėta 1930–1932 m. Po šio papildymo žemėlapyje neliko „tuščių dėmių“.

946. Sąvoka „pagal laikrodžio rodyklę“ atsirado dėl Žemės sukimosi ir Saulės. Pirmieji veikiantys tokiu principu buvo saulės laikrodžiai, laiką rodantys pagal Saulės kryptimi slenkantį šešėlį. Šis principas vėliau buvo pritaikytas mechaniniams laikrodžiams.

947. 1985 m. vasario 5 d. Romos meras Ugas Veteris oficialaus vizito į Tunisą metu pasirašė taikos sutartį tarp Romos ir Kartaginos. Tokiu būdu Trečiasis Punų karas, kuris formaliai tęsėsi 2131 metus, buvo baigtas.

948. Žodžio „kamikadzė“ reikšmė „dieviškas vėjas“.

949. Upės žiotys buvo pradėtos vadinti deltomis po to, kai senovės mokslininkai pastebėjo panašumą tarp Nilo deltos formos ir graikų abėcėlės raidės Δ. Pati didžiausia delta yra ne Amazonės, o Gangos upės. Jos plotas – 105 640 km². Prie Gangos upės deltos gyvena daugiau nei 145 mln. žmonių.

950. Žmogui mirtinas druskos kiekis yra 3 gramai 1 kilogramui kūno svorio, t. y. vidutiniškai apie 250 g.

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Panašūs straipsniai

2 komentaras

  1. matt

    wow its good an believe boy

  2. Agnė

    Neįtikėtina kiek visko įdomaus sužinojau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>